Дефіцит купруму: високі температури і посуха впливають на врожай

У зв’язку з підвищеними температурами та нестачею опадів на полях з озимими та яровими культурами спостерігається брак мікроелементів, зокрема дефіцит купруму. Польові дослідження, проведені на чорноземних ґрунтах Донецького регіону в процесі вирощування озимої пшениці, продемонстрували позитивний вплив бактеріального препарату, використаного для обробки листя, на зменшення проявів білоколосся.
Про це розповідає AgroReview
Знебарвлення колоса пшениці стало результатом дефіциту купруму, що викликаний посухою та високими температурами. Уміст рухомих форм Cu у ґрунті під рослинами з проявами білоколосся складав лише 0,04 мг/кг ґрунту, тоді як вміст мікроелемента у вегетативній масі таких рослин не досягав критичної норми, становлячи 2,02 мг/кг при мінімально допустимому значенні 4 мг/кг.
Найбільший позитивний ефект від застосування бактеріального препарату був зафіксований при комбінуванні його з мікродобривами, що містять бор. Дослідження також підтвердили, що використання комплексних мікродобрив для підживлення листя дозволяє запобігти дефіциту заліза у ячменю ярого на ґрунтах з високим вмістом карбонатів. Крім того, це зменшує транслокацію важкого металу плюмбуму в зерно на гумусованих ділянках.
Варто зазначити, що в лютому цього року зафіксовано найменшу кількість опадів за останні 25 років, що ще більше ускладнює ситуацію для сільгоспвиробників.