Деградація українських ґрунтів через застарілі сільськогосподарські практики

На сьогодні в Україні спостерігається стрімка деградація ґрунтів, що становить серйозну загрозу продовольчій безпеці країни і майбутнім поколінням. Головною причиною цього є застарілі методи ведення сільськогосподарської діяльності, які виснажують природну родючість чорноземів, знищують їхні запаси і сприяють погіршенню стану земель.
Про це розповідає AgroReview
Наслідки деградації ґрунтів в Україні
За словами доктора біологічних наук Івана Кривенка, у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer він підкреслює, що деградація призводить до зменшення врожайності та поживних властивостей харчових продуктів, а також сприяє зростанню кількості хвороб серед рослин і тварин, зниженню імунітету населення. Крім того, вона обумовлює необґрунтоване збільшення виробництва фармацевтичних препаратів і агрохімікатів, що негативно впливають на навколишнє середовище.
“Згідно з даними ФАО, Україна є лідером за площею чорноземних ґрунтів. Однак ми можемо втратити свої позиції через нераціональне використання ресурсів і деградацію ґрунтів”
Вплив хімічних речовин на довкілля та необхідність зміни парадигми агровиробництва
Доведено, що більшість інсектицидів, фунгіцидів та гербіцидів, не досягаючи цілей, потрапляють у воду та повітря, не виконуючи своєї функції. Це сприяє підвищенню стійкості патогенних організмів до хімічних засобів захисту рослин. Саме ці чинники підсилюють необхідність змінити підхід до рослинництва і перейти до більш раціональних і сталих методів обробітку ґрунту.
Згідно з сучасними рекомендаціями, основним трендом у розвитку систем ґрунтообробітку має стати їх мінімізація. Це дозволить зменшити негативний вплив на землю та підвищити її родючість, а також відповісти на виклики, спричинені кліматичними змінами, які вже впливають на стан ґрунтів в Україні.