Диплоїдна слива: перспективи вирощування у щільних садах України

В Україні відкриваються нові можливості для вирощування європейської та японської сливи диплоїдних сортів, зокрема Prunus Salicina. Ці сорти ідеально підходять для садів, які мають високу щільність посадки.
Про це розповідає AgroReview
Іван Ярмолюк, власник фермерського господарства «Відродження» з Дніпропетровської області, вважає, що:
«Слива сама по собі більш пластична за абрикосу, тому значно легше піддається вирощуванню у компактних садах з високою щільністю», – пояснив він. «Однак, незважаючи на це, у продукуванні сливи також є тенденція до вільного формування і виділення на каркасі модифікації крон. У нас 4-5 річні дерева ростуть на підщепі Бест-1 та Евріка-99.1 зі схемою посадки 4х1 м і 4х1,2 м».
За словами експерта, більшість сортів слив не є самоплідними, тому запилення необхідно планувати дуже уважно. Ярмолюк навів приклад з Чернівецької області, де господарі викорчували 12-річний сад диплоїдної сливи через неправильне підібране запилення:
«Вони багато років домагалися кращих результатів, але так і не вийшли на них. Навесні під час цвітіння можна було побачити таку картину: на 15 га бігали «відьми» (працівниці саду) з нарізаними гілками якихось інших сортів-запилювачів і били ними по деревах. І це незважаючи на супровід французького консультанта».
Таким чином, правильний підбір сортів та запилювачів є ключовим фактором для успішного вирощування диплоїдних слив.