Експеримент з сівбою ярої пшениці на Харківщині: як сіяти по снігу

Експеримент з сівбою ярої пшениці на Харківщині: як сіяти по снігу
Фото: з відкритих джерел

Господарство «Агро Грін», розташоване на Харківщині, наприкінці лютого розпочало новаторський експеримент із сівби ярої пшениці прямо по снігу, щоб не втрачати вологу. Це важливе рішення було ухвалене з огляду на зростаючий попит та стабільно високі ціни на цю культуру.

Про це розповідає AgroReview

Актуальність ранньої сівби

Головний науковий співробітник Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва НААН, Сергій Авраменко, у своєму відеозверненні на YouTube підкреслив, що питання термінів сівби ярої пшениці цього року є особливо актуальним. За його словами, «висівати яру пшеницю потрібно в якомога ранні строки, адже вона не любить пізні строки сівби, що може призвести до значних втрат врожаю». Він також відзначив, що традиційно рекомендовано сіяти пшеницю, щойно ґрунт набуває фізичної стиглості навесні.

Аргументи за сівбу по снігу

Сергій Авраменко підтримав ініціативу спеціалістів господарства, пояснюючи, що у верхньому шарі ґрунту вже є достатня волога, накопичена під час зимового періоду. «Приблизно пів метра ґрунту зволожене, тоді як на глибину 25-30 см він промерзлий. Це дозволяє раціонально використовувати накопичену вологу», — зазначив науковець.

«Насіння лягає на глибину 4-5 см, а зверху знаходиться 10-сантиметровий шар снігу. Під час танення снігу волога надходитиме в зону, де знаходиться насіння, що дозволить йому проростати при перших позитивних температурах», — підкреслив він.

Агроном господарства Олександр Салига додав, що ухвалення рішення про ранню сівбу було зумовлене браком продуктивної вологи в ґрунті, що він не спостерігав за весь час своєї роботи. Після деокупації господарство проводило аналогічний експеримент з сівбою «дворучки», який показав свою ефективність. Тому було вирішено застосувати цей досвід і на яру пшеницю.

Перегляди: 21
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/roslyny/eksperyment-sivboyu-yaroyi-pshenyczi-harkivshhyni
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    Новини