Фермери США можуть обрати сою замість кукурудзи через нові мита

Нещодавно введені мита президентом США Дональдом Трампом можуть суттєво змінити структуру посівних площ у Сполучених Штатах. Фермери, які планували найбільший за останні п’ять років приріст посівів кукурудзи, тепер розглядають можливість віддати перевагу сої. Це пов’язано з торговельними обмеженнями та зростанням цін на добрива, повідомляє Successful Farming.
Про це розповідає AgroReview
Спочатку очікувалося, що фермери США засіють 94 млн акрів кукурудзи, що на 3,4 млн акрів більше, ніж минулого року. Водночас площі, відведені під сою, планували скоротити до 84 млн акрів, що на 3,1 млн менше. Проте аналітики підкреслюють, що мита на продукцію з Канади, Мексики та Китаю вже вплинули на ключові ринкові індикатори, зміщуючи переваги на користь сої.
Вплив ф’ючерсів та цін на добрива
Ф’ючерси на кукурудзу, які раніше демонстрували зростання, майже повністю втратили свої здобутки 2025 року через обмеження на експорт американських фермерів. У той же час, ціни на добрива, які використовуються для вирощування кукурудзи, зросли, що робить її вирощування менш вигідним у порівнянні з соєю.
Середній прогноз експертів щодо посівних площ у 2025 році становить 93,6 млн акрів кукурудзи (зростання на 3,3%) та 84,4 млн акрів сої (зменшення на 3%). Варто зазначити, що розкид прогнозів є найбільшим за останні три роки.
Ціни на добрива та їх вплив на рішення фермерів
Окремим фактором ризику є різке зростання цін на добрива. Ціни на калійні добрива підвищилися з 303 $/т на початку січня до 348 $/т до кінця лютого, і цей тренд може тривати. Президент Трамп встановив 25% мито на більшість канадських товарів, пізніше надавши місячне відтермінування для деяких із них, у тому числі на добрива. Проте Канада відповіла, відкладши новий раунд тарифів до 2 квітня, що створює додаткову невизначеність.
«Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві».
Запрошуємо приєднатися до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами аграрної галузі!