Фермери відмовляються від червоношкірих сортів картоплі через кліматичні зміни

Головний агроном кластеру «Картопля» компанії «Контінентал Фармерз Груп» Василь Болехівський повідомив, що серйозна нестача вологи в умовах зміни клімату змусила найбільшого виробника картоплі в Україні відмовитися від червоношкірих сортів. Ці сорти уражаються паршею значно сильніше, що негативно впливає на їх товарний вигляд.
Про це розповідає AgroReview
«Парша, на жаль, не піддається лікуванню агрохімією. Єдиним ефективним методом є полив та ранній термін садіння, коли волога в ґрунті є достатньою. Інфекція парші проявляється, коли картопля зав’язується на підземному столоні. Якщо в цей період спостерігається достатня вологість, парші вдається уникнути. Натомість у посушливі періоди це стає значною проблемою. Різні сорти картоплі реагують на неї по-різному. Саме тому ми відмовилися від червоношкірих сортів, оскільки на них парша значно псує товарний вигляд бульб. Водночас продукція з білосніжною та жовтою шкіркою не так втрачає в товарності», – зазначив Болехівський.
Вплив посушливих умов на врожай картоплі
Посушливі роки, такі як 2024-й, створюють серйозні проблеми для картоплі, зокрема в розвитку альтернаріозу. Болехівський підкреслює, що для боротьби з цією хворобою важливо використовувати захисні засоби заздалегідь, ще до початку змикання рядків.
«Ситуацію ускладнює наявність сортів, які є дуже чутливими до альтернаріозу», – додає експерт. Ще одна важлива проблема для картоплі – бактеріальна хвороба під назвою чорна ніжка. Вона зазвичай виникає, якщо насіння вирощувалося в умовах надмірної вологості, наприклад, під час дощової погоди. Подолати цю хворобу хімічними засобами практично неможливо.