Франція розвиває вирощування амаранту для задоволення зростаючого попиту

Франція розвиває вирощування амаранту для задоволення зростаючого попиту
Фото: з відкритих джерел

Французькі науковці виявили місцевий генотип амаранту, який демонструє найвищий вихід сквалену, що є важливим аспектом у відповіді на зростаючий попит на насіння амаранту для здоров’я людини. Амарант, відомий як псевдозлак, привертає все більше уваги в наукових та промислових колах завдяки своїм цінним біологічним властивостям, різноманітному фітохімічному складу та широкій фармакологічній активності.

Про це розповідає AgroReview

Цінність амаранту

Ця рослина відзначається великими харчовими перевагами завдяки вмісту амінокислот, волокон, мікроелементів, вітамінів, флавоноїдів, фенольних сполук та поліненасичених жирних кислот (ПНЖК).

“Насіння і листя амаранту виявляють важливі антиоксидантні властивості in vitro, а насіння збагачене поліфенолами.”

Амарант вважається натуральною біофармацевтичною рослиною, оскільки сквален у його оліях може досягати 8%. Це дозволяє використовувати його для лікування променевої хвороби та опіків.

Глобальний ринок насіння амаранту

Мінливість урожайності амаранту дозволяє вченим вивчати поліпшення його врожайності. Виробництво насіння амаранту коливається від 1500 до 7200 кг на гектар у світі. Основними країнами-виробниками є Китай, Індія, росія, Непал, Мексика, Аргентина, Перу та Кенія. У Європі врожайність також варіюється, зокрема в Німеччині, Італії та Україні.

Наразі у Франції не виробляють амарант, однак започатковано програму вирощування для зменшення екологічного сліду, викликаного імпортом насіння з Латинської Америки. Дослідники з Університету Тулузи та Університету Габеса проводили дослідження, щоб вивчити ліпідний склад та біоактивність насіння чотирьох генотипів амаранту. Результати показали, що вміст олії варіювався від 4,3 до 6,4%, а найвищий вихід сквалену спостерігався у сорту Лера, який досягав 7,7%.

Ці дослідження підкреслюють можливості успішного вирощування амаранту у різних умовах на південному заході Франції, зокрема, в Рисклі, де сприятливі кліматичні умови дозволили отримати врожайність на 40% вище.

Перегляди: 64
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/roslyny/francziya-rozvyvaye-vyroshhuvannya-amarantu-dlya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини