Ф’ючерси на малазійську пальмову олію знову зросли на біржі

Ф’ючерси на малазійську пальмову олію у четвер, 23 березня, продемонстрували зростання вдруге поспіль, завдяки стійкості ринку Даляня та опублікованим даним щодо експорту.
Про це розповідає AgroReview
“Ф’ючерси виросли на тлі Даляня в очікуванні даних з експорту, які пізніше вплинуть на ринок”, – зазначив трейдер з Куала-Лумпура.
Еталонний контракт на пальмову олію FCPO1, що постачається у червні, на біржі деривативів Bursa Malaysia зріс на 26 ринггітів (0,59%), досягнувши 4415 ринггітів (997,97 дол. США) за тонну на момент закриття. Водночас, найбільш активний контракт на соєву олію в Даляні знизився на 0,62%, а контракт на пальмову олію CPO1 підвищився на 0,93%. У той же час ціни на соєву олію на товарній біржі Чикаго впали на 0,73%.
Вплив конкурентів на ринок
Ціни на пальмову олію відображають загальну динаміку цін на інші харчові олії, що конкурують за частку на світовому ринку рослинних олій. За даними незалежної інспекційної компанії AmSpec Agri Malaysia, експорт малазійської продукції з пальмової олії за період з 1 по 20 березня зменшився на 5,0%. Інша сюрвеєрська компанія, Intertek Testing Services, зафіксувала зниження експорту на 14,2%.
До того ж, Індонезія планує підвищити експортне мито на пальмову олію з 3% до 7,5% для забезпечення обов’язкового збільшення використання олії у біодизельному паливі. Малайзія залишила квітневе експортне мито на сиру пальмову олію на рівні 10% і підвищила базову ціну, згідно з інформацією на сайті Ради з пальмової олії Малайзії.
Ціни на нафту та їхній вплив
Ціни на нафту також зросли завдяки позитивним прогнозам попиту в США, оскільки запаси пального скоротилися більше, ніж передбачалося. Зміцнення долара США зробило пальмову олію більш конкурентоспроможною на ринку біодизеля.
Нагадаємо, що ринггіт зміцнився на 0,16% щодо долара США, що підвищило вартість товару для іноземних покупців. ($ 1 = 4,4240 ринггітів)
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватися на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві. Запрошуємо приєднатися до стратегічних дискусій та налагодження контактів з лідерами галузі!