На Кіпрі курей використовують для природного удобрення ґрунту

На Кіпрі з’явився оригінальний спосіб використання старих курей з птахоферм: їх адаптували для роботи на екологічно чистих оливкових фермах. Замість того, щоб відправляти птахів на забій, фермери залучили їх до процесу удобрення ґрунту.
Про це розповідає AgroReview
«Цих курей відправляють на забій, а ми їх рятуємо. Ми даємо їм дім, і вони можуть приїхати сюди, коли “підуть на пенсію”», – розповідає Елена Христофорос, фермер.
Власники ферм зазначають, що курячий послід значно підвищує врожайність оливкових дерев, робить їх більш стійкими до хвороб і допомагає запобігти потраплянню пестицидів у ґрунт.
«Ми помічаємо набагато кращий ріст і краще плодоношення дерев через це безплатне добриво. На оливках, які ми зібрали минулої осені, не було жодної оливкової мухи, жодного укусу», – каже Ніколас Нетієн, ґрунтознавець.
Крім цього, фермери використовують харчові відходи для годування курей. Ці птахи не лише допомагають розгортати землю, але й споживають шкідників та відходи, які інакше могли б опинитися на смітнику.
«Вони розгрібають землю і їдять шкідників. А ще з’їдають харчові відходи, які інакше б потрапляли на звалище», – пояснює Елена Христофорос.
Зазвичай кури несуть яйця близько двох років, після чого їх зазвичай відправляють на забій. Однак цей проект на Кіпрі прагне повернути біорізноманіття в екосистему.
«Ми повертаємо біорізноманіття. І це відбувається дуже швидко. Отже, є надія, що ми створимо баланс, і нам не доведеться купувати пестициди та добрива. Ми створюємо самодостатню екосистему», – зазначає Ніколас Нетієн.