Коли і як розпізнати дефіцит поживних речовин у кукурудзи: поради агронома

Брак основних елементів живлення у кукурудзи часто проявляється зміною кольору листків, що може призвести до зниження продуктивності культури. Визначати ознаки дефіциту поживних речовин рекомендується починати саме у фазу 4–5 листків. Саме в цей період, після формування третіх листків, у рослини розвиваються придаткові корені, і вона переходить на самостійне живлення.
Про це розповідає AgroReview
Особливості діагностики дефіциту та корекція живлення
Кандидат сільськогосподарських наук Жанна Молдован (Хмельницька ДСГДС Інституту кормів та сільського господарства НААНУ) зазначає, що для компенсації нестачі окремих елементів слід використовувати мікроелементи. Вони беруть активну участь у ферментативних реакціях, впливають на обмін речовин, сприяють швидшому розвитку рослин і підвищують їх стійкість до стресових факторів: грибних та бактеріальних хвороб, посухи, температурних коливань повітря і ґрунту.
Ефективність позакореневого підживлення та критичні періоди
Позакореневе підживлення кукурудзи дозволяє забезпечити рослини необхідними мікроелементами для збалансованого росту й розвитку, такими як цинк, бор, мідь, марганець. У разі потреби цей метод також може частково заповнити дефіцит макроелементів — азоту, фосфору, калію, сірки та магнію.
Нагадаємо, максимальна потреба кукурудзи в азоті – у період від викидання волоті до цвітіння, а борне голодування кукурудзи збільшується в посуху.