Конкуренція українського гороху на світовому ринку: виклики з росії та Австралії

На світовому ринку гороху Україна не займає суттєвої позиції, оскільки обсяги виробництва є досить невеликими. Наразі ціна на горох в Циндао становить $372-373 CIF Qindao. Для українського гороху така вартість є неприйнятною для експорту до Китаю, оскільки він має бути на $15 дорожчим.
Про це розповідає AgroReview
Експерти зазначають, що попит на горох залишається стабільним. Хоча Туреччина та Єгипет зазнають впливу російської сировини, європейський ринок, зокрема Італія, Іспанія, Франція та Нідерланди, продовжує залишатися відкритим для української продукції. Багато гороху використовується для фракціонування, а також для переробки на крохмаль та протеїн.
Виклики з боку Канади та інших країн
За словами Віктора Коробка, через тарифні обмеження з боку США Канада може постачати свою продукцію великими суднами до Європи. Це підвищить конкуренцію на ринку, оскільки канадський горох може також конкурувати на ринках Індії, Бангладеш і Пакистану, якщо безмитний імпорт триватиме цього літа.
Конкуренція в Китаї
В умовах міжнародної конкуренції українському гороху доведеться змагатися з російськими та австралійськими постачальниками. Це створює нові виклики для вітчизняних виробників, які повинні шукати нові шляхи для підтримки своїх позицій на глобальному ринку.