Квітневі заморозки завдали збитків українським плодовим культурам

У період з 7 по 11 квітня в Україні спостерігалися значні заморозки, які спричинили критичні пошкодження для деяких фруктових культур. За даними Аналітичної довідки НААН щодо агрометеорологічних умов та стану посівів, рівень температури в цей період досягав значень, що негативно вплинули на цвітіння важливих для агросектору культур.
Про це розповідає AgroReview
Вплив заморозків на плодові культури
Згідно з інформацією Інституту садівництва НААН, у другій половині першої декади квітня температура повітря у кроні дерев сягала від -2,9°С до -7,6°С. У цей час у більшості культур йшла фаза цвітіння, при цьому критичною для них є температура -2,8°С.
“Черешня знаходилася у фазі зеленого конусу, а окремі сорти раннього цвітіння — на початку висування суцвіть. Вишня — у початковій фазі висування суцвіть, слива та персик — у фазі зеленого конусу”, — повідомили фахівці.
Мінусові температури могли негативно вплинути на фертильність пилку, особливо у черешні та вишні, що може призвести до зменшення зав’язуваності плодів цих культур. За оцінками науковців, унаслідок таких погодних умов може статися повне знищення врожаю абрикосу й аличі, а у випадку з вишнею та черешнею — до 30% втрат. Оцінити реальні масштаби збитків можна буде після встановлення стабільних позитивних температур протягом кількох діб.
Погодні умови на Одещині та перспективи врожаю винограду
У регіоні Одещини 7 та 8 квітня температура опускалася до -1–2 ºС у повітрі та до -2–4 ºС на поверхні ґрунту, що є потенційно небезпечним для вічок винограду, які вже набубнявіли.
“Поточний стан зимуючих вічок винограду задовільний. Ембріональна плодоносність бруньок достатня для отримання доброго врожаю цього року. Однак остаточні результати залежатимуть від подальших погодних умов, зокрема рівня вологозабезпечення та агротехнічного догляду.”
Фахівці підкреслюють, що поточні погодні умови ще не вплинули на потенційний урожай винограду, але його рівень буде залежати від майбутніх кліматичних факторів.