Малазійська пальмова олія дорожчає дві сесії поспіль на тлі підвищеного попиту з Китаю

Малазійська пальмова олія дорожчає дві сесії поспіль на тлі підвищеного попиту з Китаю
Фото: з відкритих джерел

У вівторок ф’ючерси на малазійську пальмову олію продемонстрували зростання другий день поспіль, що стало наслідком активізації попиту з боку Китаю після запровадження низки стимулюючих економічних заходів. На біржі деривативів Bursa Malaysia еталонний контракт FCPO1 з постачанням у серпні піднявся на 0,72% до рівня 3910 ринггітів (910,36 доларів США) за тонну при закритті торгів.

Про це розповідає AgroReview

Позитивні настрої на ринку: вплив Китаю та динаміка інших рослинних олій

Підвищення ф’ючерсів на сиру пальмову олію було зумовлено оптимізмом на ринку пальмового олеїну в Даляні та нічним зростанням цін на соєву олію в Чикаго, зазначив Девід Нг, приватний трейдер компанії Iceberg X Sdn Bhd (Куала-Лумпур).

«Ціни на пальмовий олеїн у Даляні зросли в основному через низку заходів стимулювання, оголошених китайським урядом, що покращує настрої на ринку», – сказав він.

Зростання цін на малазійську пальмову олію відбувається слідом за зростанням вартості соєвої олії та підвищеним інтересом до знижок. За даними аналітиків Kenanga Futures, оптимістичні сигнали щодо експорту пальмової олії мають додатково посилити позитивний настрій інвесторів. Зокрема, згідно з оцінками AmSpec Agri Malaysia, експорт малазійської пальмової олії з 1 по 20 травня зріс на 1,6% у порівнянні з попереднім місяцем.

Світові тренди та вплив факторів на ціноутворення

Водночас, Kenanga Futures попереджає, що скорочення спреду між цінами на соєву та пальмову олію може знизити інтерес покупців до малазійської продукції, чинивши тиск на загальний попит. Згідно з останніми даними, найактивніший контракт на соєву олію в Даляні виріс на 0,49%, а пальмова олія CPO1 додала 1,25%. Однак на Чиказькій товарній біржі ціни на соєву олію знизилися на 0,3%.

Пальмова олія традиційно реагує на коливання цін конкурентних харчових олій, оскільки ці продукти змагаються за частку світового ринку рослинних олій. Крім того, ослаблення ринггіта на 0,19% відносно долара США зробило малазійську пальмову олію доступнішою для іноземних покупців, що володіють валютою.

На ринку сировини спостерігається стабілізація цін на нафту через невизначеність у переговорах між США та Іраном та обговорення мирної угоди між росією та Україною. Нові урядові дані Китаю водночас демонструють обережний прогноз для тамтешньої економіки, яка залишається найбільшим світовим імпортером сирої нафти.

Згідно з підрахунками експертів із вантажних перевезень, експорт пальмової олії з Малайзії у період з 1 по 20 травня зріс на 1,6–5,3% порівняно з аналогічним періодом попереднього місяця.

Варто зазначити, що Малайзія знизила базову ціну на сиру пальмову олію у червні до рівня, який визначає експортне мито на рівні 9,5%, про що йдеться у циркулярі, розміщеному на сайті Ради з пальмової олії Малайзії.

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/roslyny/malazijska-palmova-oliya-dorozhchaye-dvi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини