Мексика заборонила культивування генетично модифікованої кукурудзи

Конгрес Мексики схвалив конституційну реформу, що забороняє вирощування генетично модифікованої кукурудзи на території країни. Це рішення ухвалене на тлі зростаючої торгової напруженості зі США.
Про це розповідає AgroReview
Законопроєкт, ініційований президентом країни Клаудією Шейнбаум, отримав підтримку Сенату, де 97 депутатів проголосували «за», а 16 – «проти». Це стало можливим після аналогічного рішення, ухваленого нижньою палатою тижнем раніше. Щоб реформа набула остаточної сили, її має затвердити принаймні 17 з 32 штатів, де наразі домінує правляча партія «Морена».
Раніше уряд Мексики скасував обмеження на використання генетично модифікованої кукурудзи в харчових цілях, після рішення міжнародної комісії USMCA на користь США, яке визнало ці обмеження порушенням угоди про вільну торгівлю. Також було скасовано наказ про поетапну відмову від ГМ кукурудзи для корму та в промисловому виробництві.
Нова конституційна поправка
За новою конституційною поправкою, яка не стосується імпорту, вводиться заборона на вирощування кукурудзи з генетичними змінами, отриманими «методами, що виходять за межі природи». Водночас допускається культивування зернових, покращених традиційними методами селекції.
Імпорт кукурудзи в Мексиці
Мексика є одним із найбільших імпортерів кукурудзи, зокрема жовтої, з яких 95% імпортується зі США. Більша частина цієї кукурудзи використовується для годування тварин та в промисловості.