На Буковині планують вирощування дунайського лосося

На рибоводному форелевому заводі «Лопушно» в Буковині можуть запровадити вирощування мальків червонокнижного дунайського лосося, який згодом буде випущений у водойми. Відповідну інформацію оприлюднила пресслужба Держрибагенства.
Про це розповідає AgroReview
Під час робочого візиту голови Держрибагентства Владислава Невеселого до заводу «Лопушно» було обговорено перспективи вирощування даного виду риби. «Розглянуто можливість започаткування повноцінного виробництва зарибку цієї рідкісної червонокнижної риби для її подальшого випуску у водойми», – зазначили представники відомства.
Важливість відновлення популяцій
Держрибагенство підкреслило необхідність відновлення популяцій аборигенних видів риб, таких як струмкова форель, харіус європейський та дунайський лосось у річках регіону. Завод також розширює свою географію зариблення, випускаючи мальків не лише в Чернівецькій області, а й в Закарпатську, Львівську та Івано-Франківську області. Це сприятиме відновленню популяцій лососевих видів та зміцненню екосистеми.
Особливості дунайського лосося
Лосось дунайський, Головатиця (лат. – Hucho hucho) поширений в річках Дунай, Тиса і Прут, Білий та Чорний Черемош.
Цей вид риби легко відрізнити від інших представників карпатської іхтіофауни завдяки своїй довгій, дещо сплющеній голові і великому роті, озброєному дрібними зубами. Дунайський лосось – прісноводна риба, яка мешкає у стрімких, чистих і прохолодних потоках гірських річок, віддаючи перевагу глибоким відкритим ділянкам.
Дорослі самці досягають статевої зрілості у віці трьох до шести років, маючи середню довжину 55 см та вагу 2,5 кг, самки – 58 см і 2,7 кг відповідно. Хоча даний вид не має промислового значення, він цінується за своє смачне м’ясо та ікру. На жаль, за останні десятиріччя чисельність дунайського лосося значно зменшилася, і він став досить рідкісним.