Науковці в Україні планують виведення нових сортів коріандру до 2030 року

Українські науковці мають намір до кінця десятиліття розпочати активну селекцію нових сортів коріандру, що може дати поштовх розвитку цього напрямку в агрономії.
Про це розповідає AgroReview
Про це розповів Віталій Іщенко, заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України, в інтерв’ю «Укрінформу». Він зазначив, що на сьогодні селекція еспарцету та коріандру призупинена через велику кількість досліджень, які проводяться одночасно. Проте науковці продовжують підтримувати насінництво цих культур, адже це є частиною їхньої інтелектуальної власності.
Перспективи селекції коріандру
Віталій Іщенко акцентував увагу на важливості еспарцету для кормовиробництва, оскільки в степовій зоні його використовують для виготовлення сіна, а також він збагачує ґрунт азотом, що робить його хорошим попередником для озимих зернових культур.
Стосовно коріандру, науковець зазначив, що його використання є значно ширшим. «Ми створили сорт Оксаніт, який вже не один десяток років активно використовується в виробництві, і жоден інший сорт поки не зміг його витіснити з нашої степової зони», — зазначив він. За словами Іщенка, науковці зберегли селекційний матеріал, що дозволить відновити дослідження цієї культури.
«Проводимо комплексні дослідження з очікуванням, що ця культура займе достойні площі, оскільки на неї є досить великий попит. Коріандр — експортний, до того ж дефіцитний для виробництва. Його використовують у харчовій, медичній, косметичній, парфумерній галузях», — поділився Віталій Іщенко.
Наукові роботи на період 2026-2030 років
У планах на 2026-2030 роки заплановані значні наукові роботи, включаючи відновлення комплексних досліджень коріандру. Науковці планують вивчити біологічні основи та розробити нові методи для підвищення жаро- та посухостійкості культури, а також її адаптивності до різних умов вирощування.
«Думаю, що на основі цих комплексних досліджень нам вдасться створити нові сорти з селекційного матеріалу, які будуть цінними для наших аграріїв. Це універсальна культура, яка для зони степу є досить жаро- та посухостійкою. У нас придбали насіннєвий матеріал коріандру і Одещина, і Миколаївщина, і Харківщина, і Київщина», — підсумував він.