Переговори щодо угоди про корисні копалини між Україною та США тривають

Президент України Володимир Зеленський заявив, що перемовини між Україною та Сполученими Штатами щодо укладення угоди про використання корисних копалин пройшли у позитивному ключі.
Про це розповідає AgroReview
За його словами, зустрічі у різних форматах будуть продовжуватися цього тижня, і обидві сторони закінчили попередні перемовини на оптимістичній ноті.
“Перемовини пройшли, і вони були позитивними. Це була зустріч технічної команди. Зустрічі на цьому рівні в різному форматі будуть продовжувати весь цей тиждень. Поки що обидві сторони закінчили зустрічі позитивно. Я вважаю, що це гарний результат”,” – сказав Зеленський під час пресконференції в Одесі.
Переговори щодо природних ресурсів України та США
Українська делегація 11 квітня прибула до Вашингтона для участі в новому раунді переговорів стосовно угоди про корисні копалини України. Передбачалося, що зустрічі триватимуть два дні, однак інформація про їхній хід свідчить про складну атмосферу.
За повідомленнями, переговори проходили в напруженій атмосфері, оскільки американські представники пропонували більш експансивний варіант угоди, ніж початковий, що викликало гостру реакцію з України.
“Переговорна атмосфера дуже ворожою”,” – повідомив обізнане джерело, посилаючись на «максималістський» проєкт, запропонований адміністрацією рф минулого місяця, який є більш розширеним, ніж раніше запропоновані варіанти.
Також відомо, що у березні американський президент Дональд Трамп заявив, що Україна намагається вийти з угоди щодо корисних копалин і попередив, що у разі відмови на Київ чекатимуть проблеми.
Згідно з інформацією агентства Bloomberg, Україна запропонує внести зміни до нового проєкту угоди, зобов’язуючись збільшити інвестиції з боку США. У свою чергу, США наполягають на укладенні угоди, яка поширювалася б на всі природні ресурси країни, включно з нафтою, газом та енергетичною інфраструктурою.
За даними Financial Times та Bloomberg, у цій угоді Сполучені штати не пропонують Україні гарантії безпеки, що збігається з попередніми пропозиціями. Важливо зауважити, що попередня версія також не передбачала таких гарантій.
У березні Україна і США домовилися про співпрацю у розробці критичних мінеральних ресурсів, але спроби підписати цю угоду 28 лютого завершилися провалом через суперечку між Трампом і Зеленським у Білому домі.