Попит на українську кукурудзу зросте через нові мита у США

Згідно з останніми змінами в торговій політиці США, президент Дональд Трамп з 5 квітня запровадив базове мито у розмірі 10% на всі імпортовані товари. Це стосується й основних торгівельних партнерів США, які вже мають намір ввести мита на сільгосппродукцію з Америки. Наприклад, з 9 квітня мита для країн, що обкладають податками експорт США, складатимуть від 10% до 34%. Серед країн, які підпадають під нові митні правила, – Південна Корея (25%), Китай (54%), Японія (24%) та країни Європейського Союзу (20%). Для Мексики та Канади мита, оголошені на початку березня, становитим 25%. Якщо Китай продовжить закупівлю венесуельської нафти, мита на китайські товари можуть зрости до 79%.
Про це розповідає AgroReview
У відповідь на нові мита, Китай вже запровадив 15% мито на кукурудзу та 10% на сою з США. Європейський Союз також розглядає запровадження мита на сою та 25% мита на кукурудзу, разом із посиленням екологічних стандартів для імпорту продукції, вирощеної з використанням заборонених у ЄС хімікатів.
Перспективи для українського агросектору
На фоні цих змін Бразилія отримує нові можливості для експорту агропродукції завдяки своїм міцним зв’язкам з Китаєм, ЄС та Південно-Східною Азією. Конкурентні ціни та прогнози гарного врожаю на 2024/25 маркетинговий рік дозволять Бразилії перехопити частину попиту на американські агротовари. Аргентина також зміцнює свої позиції завдяки високим урожаєм, вигідному курсу національної валюти та активній експортній стратегії, особливо в Азії та на Близькому Сході.
У разі запровадження мит на американську кукурудзу, попит на українську продукцію може суттєво зрости. Це пояснюється конкурентними цінами, налагодженою логістикою постачань та міцними зв’язками з ЄС та Азією. Хоча Бразилія стане основним постачальником кукурудзи на світовому ринку, вона не зможе задовольнити весь попит покупців, які відмовляться від американського зерна, що відкриє нові можливості для України.
Торгові війни та їх наслідки
Серед основних культур, що експортуються зі США, соя та кукурудза опинилися в центрі торгових війн. Мексика, Японія, Китай, ЄС та Південна Корея, які раніше закуповували десятки мільйонів тонн кукурудзи, готуються до контрсанкцій. Федерація фермерів США попереджає аграріїв про можливе зростання виробничих витрат, втрату ринків збуту та падіння цін, що може особливо відчутно позначитися на малих фермерських господарствах, які працюють на межі рентабельності.
Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватися на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві. Запрошуються всі зацікавлені особи для участі в стратегічних дискусіях та нетворкінгу з лідерами галузі!