Поради щодо підгодівлі полуниці в різні сезони

Полуниця потребує регулярної підгодівлі протягом усього вегетаційного періоду: восени, навесні та влітку. Це необхідно, оскільки рослина може зрости на одному місці протягом кількох років.
Про це розповідає AgroReview
Основні рекомендації для підгодівлі полуниці
У сонячні дні підгодівлю краще проводити рано вранці або ввечері, а якщо погода похмура, то можна підживити полуницю й у світлий час доби. Важливо знати вік рослини для коректної підгодівлі.
Під час посадки полуниці використовують золу. У перший рік після посадки жодних додаткових підживлень не потрібно. На другий рік можна застосовувати як мінеральні, так і органічні добрива, а на третьому — лише мінеральні, чергуючи їх з органічними в подальшому.
На початку весни, коли зникне сніг, рекомендується вносити добриво, що містить азот. Його можна приготувати, розвівши курячий послід у воді, дати настоятися чотири дні, а потім полити полуницю.
Спеціальні підживлення для підвищення врожайності
Також можна розвести у 10 літрах води два стакани коров’яку та одну ст. ложку сульфату амонію, вносячи по одному літру розчину під кожен кущ. Навесні, до появи квіток, полуницю підживлюють розчином борної кислоти, приготувавши його з 10 л води, 1 ч. ложки борної кислоти, 30 крапель йоду та однієї склянки деревного попелу.
Протягом літа рекомендується регулярно обприскувати полуницю розчином йоду, готуючи його з 10 крапель йоду на 10 л води, повторюючи процедуру кожні десять днів. Коли полуниця починає цвісти, важливо забезпечити її калієм, що міститься в коров’ячому добриві чи розчині сірчанокислого цинку.
Не менш важливими є борна кислота та марганцівка, які покращують зав’язування бутонів. Для підживлення у 10 л води розводять по 2 г марганцівки та борної кислоти і 1 літр попелу. Після звичайного поливу цим розчином поливають грядку.
Досвідчені садівники також використовують хліб, замочуючи його у воді, а потім поливаючи цим розчином кущі під час цвітіння. Найкращим добривом під час плодоношення є розчин коров’яку, настоюваний протягом трьох днів. Також корисним може бути розчин дріжджів, приготований з 200 г свіжих дріжджів, замочених у 500 мл теплої води.
Не забувайте, що полуницю можна підживити розчином кислого молока, розведеним з водою, але варто дотримуватись відстані не менше 10 сантиметрів від кущика.