Rabobank: Прогноз зростання виробництва молока до 2026 року

Світовий ринок молочної продукції в 2025 році очікує помірне зростання, яке зумовлене стійким розширенням пропозиції та зростанням експортного попиту на фоні мінливих умов торгівлі.
Про це розповідає AgroReview
Аналітики RaboResearch підкреслюють, що після спаду виробництва молока у ключових експортних регіонах в 2024 році, галузь переходить до нової фази зростання пропозиції. Очікується, що виробництво молока в семи регіонах-експортерах зросте на 0,8% порівняно з попереднім роком, а аналогічне зростання може спостерігатись і в першій половині 2026 року.
Відновлення виробництва в ключових регіонах
Прогноз щодо зростання виробництва молока здебільшого зумовлений відновленням у Європейському Союзі, де останнім часом виробництво коливалося між зростанням та зниженням, а також у США, де показники останніх років залишались на стагнації. Водночас, незважаючи на очікуване зростання, фахівці зазначають, що приріст нижче 1% є досить скромним. Також зростання виробництва прогнозується в Океанії та Південній Америці, переважно завдяки відновленню після попередніх років зниження.
«У міру зростання виробництва молока ринок буде прагнути до рівноваги. Ціни повинні залишатися на рівні, оскільки уповільнення темпів зростання не призведе до зростання запасів або загального надлишку пропозиції», – зазначається в звіті.
Перспективи для молочних ферм
Експерти прогнозують, що молочні ферми в більшості регіонів отримають додаткові доходи через збільшення обсягу виробництва. Найпозитивніші настрої спостерігаються в Новій Зеландії, де маржа також залишається високою в Австралії, Бразилії, ЄС і США. В цих регіонах спостерігається зростання цін на молоко та зниження вартості кормів, що є загальною глобальною тенденцією цього кварталу.
Проте, в Китаї, який не входить до «великої сімки», виробництво молока зменшилось у 2024 році після кількох років значного зростання. Аналітики RaboResearch прогнозують скорочення виробництва молока в Китаї на 2,6% в порівнянні з попереднім роком. На початку лютого ціни на молоко на фермах Китаю впали на 15%, що може знизити мотивацію фермерів до збільшення виробництва в найближчі місяці, хоча попит тихо підвищується.
Незважаючи на зменшення попиту з Китаю, закупівлі в інших ключових регіонах обнадіюють. Експорт сиру із США досяг рекордного рівня в 2024 році, і в цьому році також спостерігаються позитивні тенденції. Нова Зеландія також знаходить покупців для свого додаткового молока, що підтримує рекордно високі ціни.
«Щоб зберегти торговельний баланс і підтримати ціни на молочні продукти цього року, імпортерам по всьому світу необхідно стежити за споживчим попитом на тлі нещодавньої інфляції», – підкреслюють експерти.