Селекціонери України планують відновлення роботи з коріандром

Селекціонери України планують відновлення роботи з коріандром
Фото: з відкритих джерел

Українські наукові діячі готуються до відновлення досліджень у сфері селекції коріандру, з наміром розпочати роботу вже до кінця десятиліття. Про це повідомив заступник директора з наукової роботи Інституту сільського господарства Степу Національної академії аграрних наук України, доктор сільськогосподарських наук Віталій Іщенко, повідомляє EastFruit.

Про це розповідає AgroReview

Віталій Іщенко зазначив, що наразі селекція еспарцету та коріандру призупинена, оскільки кількість досліджень є великою і не все вдається реалізувати одночасно. Проте, важливо підкреслити, що насінництво цих культур продовжується, адже це є частиною наукової інтелектуальної власності.

Важливість еспарцету та коріандру в агровиробництві

Науковець акцентував, що еспарцет відіграє значну роль у кормовиробництві, зокрема у степовій зоні, де його використовують для виготовлення сіна. Ця бобова культура також збагачує ґрунт азотом, що робить її відмінним попередником для озимих зернових культур.

Щодо коріандру, то його застосування є більш широким. «Ми створили сорт Оксаніт, який вже багато років успішно вирощується, і його досі не вдалося витіснити з нашої степової зони. Також у нас зберігся напрацьований селекційний матеріал, що дозволить нам відновити цей напрямок. Проводимо комплексні дослідження, сподіваючись, що ця культура займе гідне місце на ринку, адже на неї існує великий попит. Коріандр є експортним продуктом і користується попитом у харчовій, медичній, косметичній та парфумерній промисловостях», — підкреслив Віталій Іщенко.

Плани на майбутнє

Віталій Іщенко також додав, що на період 2026-2030 років заплановано відновлення повноцінних досліджень коріандру. Вони включатимуть вивчення біологічних основ, розроблення нових методів та технологій для підвищення стійкості культури до спеки та посухи, а також адаптивності до умов вирощування.

«Думаю, що на основі цих комплексних досліджень нам вдасться створити нові сорти із селекційного матеріалу, які будуть цінними для наших аграріїв. Це універсальна культура, яка, в свою чергу, є досить жаро- і посухостійкою для степової зони. Насіннєвий матеріал коріандру придбали Одещина, Миколаївщина, Харківщина та Київщина», — підсумував він.

Перегляди: 71
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/roslyny/selekczionery-ukrayiny-planuyut-vidnovlennya-roboty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини