США вводять збір для китайських суден, що ускладнює експорт агропродукції

США вводять збір для китайських суден, що ускладнює експорт агропродукції
Фото: з відкритих джерел

План президента США Дональда Трампа щодо відновлення суднобудування в країні, який передбачає введення підвищених портових зборів для суден, пов’язаних з Китаєм, викликав значну невизначеність на аграрному ринку. Експортери стикаються з труднощами у пошуку кораблів для доставки товарів за кордон, що негативно впливає на сільське господарство, повідомляє Reuters.

Про це розповідає AgroReview

Трамп готує указ, який передбачає стягнення плати до $1,5 мільйона з суден, виготовлених у Китаї, а також тих, що належать китайському флоту. Ці нові портові збори можуть обмежити доступність суден, необхідних для транспортування сільськогосподарських, енергетичних, гірничодобувних, будівельних і промислових товарів міжнародним покупцям.

«Американські фермери, які вже зазнають збитків від мит з боку Китаю, Мексики та Канади, потрапили під перехресний вогонь боротьби за транспортні збори», — заявила Американська федерація фермерських бюро.

Відсутність можливостей для організації океанських вантажних перевезень з травня обмежила здатність фермерів продавати масові сільськогосподарські культура, такі як кукурудза, соєві боби та пшениця. Експортери не впевнені в остаточних витратах на транспортування, що викликає додаткові труднощі на ринку, за словами трьох американських трейдерів з експорту зерна.

У 2024 році Сполучені Штати експортували агрокультури, корми для тварин і рослинні олії на понад 64 мільярди доларів. За даними Farm Bureau, аграрії можуть зіткнутися з додатковими витратами на транспортування в межах від $372 до $930 мільйонів щорічно, що суттєво зменшить їхню маржу на глобальних ринках.

Алекса Комбелік, виконавчий директор Американської асоціації виробників сої, зазначила, що американські експортери мають перевагу завдяки економічно вигідній системі внутрішнього транспорту. Проте, зростання витрат на транспортування може призвести до втрати конкурентної переваги.

«Коли ви додаєте витрати на цю ефективну систему, вона стає неефективною. У нас більше немає конкурентної переваги», — сказав Комбелік.

На початку березня Китай запровадив імпортні мита на американську агропродукцію та харчові товари загальною вартістю $21 мільярд.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватися на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві. Приєднуйтесь до стратегічних дискусій та нетворкінгу з лідерами галузі!

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/roslyny/ssha-vvodyat-zbir-dlya-kytajskyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини