Світове виробництво рослинних олій встановить рекорд у сезоні 2025/26

Світове виробництво рослинних олій встановить рекорд у сезоні 2025/26
Фото: з відкритих джерел

За оновленими прогнозами Міністерства сільського господарства США (USDA), глобальне виробництво рослинних олій у сезоні 2025/26 має досягти 234,5 млн тонн. Це на 6,7 млн тонн більше, ніж торік, і повністю покриє прогнозований світовий попит, що становитиме 228,9 млн тонн.

Про це розповідає AgroReview

Лідерство пальмової олії на світовому ринку

Згідно з дослідженням Союзу сприяння вирощуванню олійних та зернових культур Німеччини (UFOP), пальмова олія залишається найбільш значущою на світовому ринку як за обсягами виробництва, так і за рівнем споживання. У 2025/26 сезоні її виробництво сягне 80,4 млн тонн, що на 2,2 млн тонн більше, ніж у попередньому сезоні. Індонезія утримує позицію основного виробника з обсягом 47,5 млн тонн, слідом ідуть Малайзія (19,2 млн тонн) та Таїланд (трохи менше 3,4 млн тонн).

Виробництво соєвої олії у світі також демонструє зростання та може оновити рекорд, досягнувши 70,8 млн тонн (плюс 2,2 млн тонн порівняно з минулим сезоном). Ріпакова олія у 2025/26 році складе 34,5 млн тонн, що перевищує торішній показник на 617 тис. тонн. Очікується, що обсяги виробництва соняшникової олії зростуть майже на 1,8 млн тонн і сягнуть 21,9 млн тонн.

Суперечності навколо використання відпрацьованих олій

Питання щодо ефективності та прийнятності біопалива з відпрацьованих олій викликає активні дискусії. Союз вкотре підкреслив свою критику подвійного обліку «вдосконаленого» біопалива з окремих видів відходів, наголошуючи, що таке позначення є неправомірним.

Директива ЄС про поновлювані джерела енергії (RED II) передбачає, що подвійний облік можливий лише за умови переробки сировини з використанням інноваційних технологій, — зазначають в асоціації.

Організація підкреслює: якщо 5–10% світового виробництва олії збиратимуть у вигляді відпрацьованої, то загальний її обсяг складе від 11,7 до 23,4 млн тонн. Водночас, під час перегляду політики підтримки національних і європейських ринків палива, цей ресурс має бути належно класифікований, адже очікується, що у майбутньому за нього конкуруватимуть судноплавний і авіаційний сектори не лише в Європі, а й у світі.

Водночас минулого року експорт відпрацьованої кулінарної олії з Китаю досяг історичного максимуму — 2,951 млн тонн, що на 43,49% перевищило показник 2023 року.

Перегляди: 19
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/roslyny/svitove-vyrobnycztvo-roslynnyh-olij-vstanovyt
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини