Сировари України виходять із кризи завдяки зниженню цін

Українські виробники сиру поступово виходять із глибокої кризи. Зниження цін на сировину призводить до зменшення собівартості виробництва.
Про це розповідає AgroReview
Експерти аналітичної компанії «Інфагро» зазначають, що конкуренція з європейськими сирами трохи зменшилася через помітне скорочення імпорту в лютому. Проте, нормальному продажу все ще заважає надто висока вартість сиру в Україні.
Знижки на сир і акційні продажі
Фахівці підкреслюють, що суттєво зросла кількість акцій, і акційні знижки часто досягають навіть чверті ціни. “Складається враження, що, за винятком певної категорії преміальних позицій, у мережах уже тільки акційні сири й продаються. Приблизно частку продажів через акції можна оцінити у 60% від усієї реалізації. І це нормально, зважаючи на нинішні ціни та платоспроможність більшості українців,” — пояснюють експерти.
Перспективи експорту сиру
Виробники намагаються збільшити обсяги експорту, проте це вдається далеко не всім. Часто ціни на експортні партії нижчі за внутрішні акційні. “У лютому все ж вдалося збільшити зовнішні продажі (на 12% більше, ніж у січні), але продажі не перевищують показники лютого 2024 року. З такими цінами, які має сир українського виробництва, можливість суттєвого збільшення експорту завдяки новим ринкам збуту майже нереальна. Зараз же 60% експорту йде до Казахстану, 24% — до Молдови. Також український сир купують Азербайджан, Лівія та Болгарія,” — додають фахівці.
Імпорт сиру також зазнав змін: у лютому зовнішні закупівлі твердого та напівтвердого сиру знизилися на чверть у порівнянні з січнем, однак їхній обсяг залишався на 41% вищим, ніж у лютому минулого року. Основні країни-постачальники сичужного сиру до України — Польща (39%), Нідерланди (13%), Латвія (10%), Італія (9%) і Франція (8%).