Ситуація з овочами в Україні: країна стала нетто-імпортером

Фермери України, незважаючи на втрати, спричинені вторгненням, змогли досить швидко відновити виробництво овочів. Проте, значна частина продукції все ще імпортується з-за кордону.
Про це розповідає AgroReview
Про це повідомив президент «Української плодоовочевої асоціації» Тарас Баштанник. Він зазначив, що агресія росії проти України, яка триває вже третій рік, все ще чинить серйозний тиск на сільське господарство, зокрема на сектор плодово-ягідного виробництва. Південь України, що був утраченим, не зміг бути повністю компенсованим, і, хоча виробництво овочів відновлюється, зберігання залишається проблемою.
Нетто-імпорт овочів в Україні
Тарас Баштанник звернув увагу на те, що останніми місяцями Україні довелося імпортувати овочі, включаючи традиційні складові борщового набору. «Ми бачимо, що останні кілька місяців Україна вже є нетто-імпортером овочів, навіть борщового набору. Тобто капуста, морква, буряк, картопля — все це імпортується. Але це не через те, що ми виростили недостатньо. Достатньо, хоча погода трошки зіпсувала цей фактор. В Україні не вистачає сховищ», — зазначив він.
«Тобто те, що було вирощено, воно якось зберігається, а без професійних сховищ довше його не збережеш, бодай до початку нового року», — вважає Тарас Баштанник.
Проблеми зберігання та інші виклики
Баштанник також підкреслив, що дефіцит потужностей для зберігання овочів є серйозною проблемою, яка потребує капіталомістких інвестицій. Багато фермерів не готові вкладати власні кошти в ці питання. Однак це не єдине виклик, з яким стикаються українські фермери.
«На додачу ми бачимо ще й проблеми кліматичного характеру і робочої сили. Обидві проблеми — сьогодні це абсолютно об’єктивні форс-мажори, і нічого з цим не зробиш», — додав президент УПОА.