В Україні прогнозують дефіцит яловичини через нові тарифи США

Ціни на яловичину в США зростають вже кілька років поспіль, і ситуація може погіршитись через нові тарифи, запропоновані Дональдом Трампом. Згідно з інформацією, опублікованою в The Economist, з січня 2020 року середня вартість фунта яловичого фаршу піднялася з $3,90 до $5,60, що становить зростання на 45% — майже вдвічі більше від загального рівня інфляції.
Про це розповідає AgroReview
Основними причинами підвищення цін є високий попит в умовах обмеженої пропозиції. Як пояснюють представники Національної асоціації виробників яловичини, недостатнє інвестування в галузь протягом останніх десяти років призвело до зменшення поголів’я великої рогатої худоби, хоча попит на бургери та стейки в американців залишається стабільно високим. У результаті, в країні спостерігається дефіцит яловичини.
Імпорт та нові тарифи
На даний момент імпорт яловичини є важливим фактором, який допомагає пом’якшити ситуацію. У 2022 році США ще були нетто-експортером яловичини, але тепер ситуація змінилася. Минулого року імпорт склав 2 мільйони голів живої худоби та 4,6 мільярда фунтів (2,1 мільйона тонн) м’яса — це рекордний показник. Цей імпорт зупинив подальше зростання цін. Однак, президент Трамп планує запровадити нові тарифи на імпорт сільськогосподарської продукції, які можуть становити 25% і, ймовірно, вплинуть і на яловичину.
Вплив на ринок та споживачів
Обмежений імпорт може призвести до подальшого підвищення цін, адже відновлення виробництва всередині країни вимагатиме часу. Стів Сандерман, власник ранчо на північному сході Небраски, зазначає: «Ранчо — це складна справа, і скотарі США намагаються відновити поголів’я. Однак стрибок цін спонукатиме фермерів продавати свої запаси, а не інвестувати. Тим часом споживачі можуть перейти на альтернативні види м’яса».
«Така ситуація чудова для ціни, але жахлива для галузі».
Експерти також попереджають, що нові мита можуть суттєво вплинути на ринок, оскільки велика рогата худоба може перетнути багато кордонів, перш ніж її м’ясо потрапить до споживачів. Багато імпортованих корів є телятами, вирощеними в Мексиці, які потім ввозяться до США на відгодівлю, а після цього — на канадські бойні. Це може також зазнати змін.