В Україні вирощують 19 сортів амаранту, але популярні лише три

Станом на сьогодні в Україні зареєстровано 19 сортів амаранту, однак найбільшу популярність здобули лише три з селекції Державного біотехнологічного університету в Харкові. Ці сорти вибирають переважно через їхню високу врожайність та олійність.
Про це розповідає AgroReview
Потенціал сортів амаранту
Олександр Дуда, президент ГО «Асоціація виробників амаранту та амарантової продукції», під час експертної дискусії «Перспектива використання вегетативної маси амаранту у відновлюваній енергетиці», відзначив, що сорт Харківський-1 має найвищий потенціал урожайності насіння — до 5 т/га та вегетативної маси — до 200 т/га. Сорти Ультра та Лєра також мають щедрий потенціал: до 4 т/га насіння та 150 т/га вегетативної маси, при цьому сорт Лєра вирізняється бордовим кольором і більшим вмістом олії.
Технології вирощування амаранту
«Амарант в Україні вирощують як дрібні, так і потужні аграрні компанії. Посівна зазвичай триває з 15 травня до середини липня. Як сировину для біогазу амарант можна сіяти до середини серпня. Сіють щирицю вузькорядним і широкорядним способами на відстані від 45 до 70 см. Ця культура позитивно реагує на додаткову аерацію ґрунту. Збір урожаю відбувається у жовтні – листопаді. Насіння, отримане після збирання, необхідно висушити та очистити», — зазначив Олександр Дуда.
У 2024 році площа, засіяна амарантом, перевищила 3 тисячі гектарів. На 2025 рік планується, що цю культуру можна буде виростити на площі до 10 тисяч гектарів, оскільки є достатня кількість насіння та вільних земель.