Вінницька фермерка збирає 15 тонн солодкого перцю з рідкісних сортів

Фермерське господарство «Кучерява фермерка», що розташоване у Вінницькій області, демонструє значний успіх у вирощуванні солодкого перцю, збираючи з 30 соток плантації до 15 тонн врожаю. Засновниця господарства Катерина Олійник поділилася своїм досвідом вирощування незвичних сортів перцю, підкреслюючи важливість ретельного підбору насіння.
Про це розповідає AgroReview
Ставка на гібриди та українську селекцію
Перші експерименти господарства почалися п’ять років тому, коли команда без значного досвіду вирощування одразу висадила понад 14 тисяч рослин двох гібридних видів перцю — кубовидного та підтипу капії.
«Ми починали п’ять років тому без будь-якого досвіду вирощування рослин, і щасливий випадок дозволив мені прийняти правильне рішення. Ми посадили на відразу 14 тис. рослин перцю двох різних гібридів – кубовидний і підтип капії, – написала вона. – І зараз на нашій фермі росте переважна більшість гібридного насіння перцю».
За словами Катерини Олійник, використання якісного гібридного насіння є одним із ключових чинників для отримання стабільного врожаю і підвищення стійкості рослин до захворювань. Окрім гібридів, на фермі вирощують і сортове насіння, представлене, зокрема, українськими селекційними розробками. Культивуються, зокрема, сорти Помаранчева та Червона Леся, які відрізняються незвичайною формою, товстими стінками й соковитим смаком.
Унікальний македонський перець — новинка на ринку
Особливу увагу у господарстві приділяють вирощуванню унікального македонського сорту «вишитого» перцю. Це насіння має глибокі історичні корені, оскільки в самій Македонії його вирощування є давньою культурною традицією. Завдяки такому підходу «Кучерява фермерка» не лише забезпечує себе високоякісним насінням, а й популяризує маловідомі сорти на українському ринку.