Вплив цін на цибулю: дрібні фермери залишають ринок

Високі ціни на цибулю спонукали до вирощування цього овоча навіть тих, хто ніколи не займався овочівництвом. Проте після кризи перевиробництва дрібні фермери залишили цей ринок.
Про це розповідає AgroReview
Згідно з ринковим оглядом журналу «Плантатор», аналітики ринку «Шувар» повідомляють, що ціни на ріпчасту цибулю жовтого сорту почали знижуватися з кінця січня та стабілізувалися наприкінці лютого – на початку березня на рівні 14,5 грн/кг.
«У 2024 році на ній вирішили заробити усі, навіть ті, хто до цього ніколи не займався цим бізнесом, – прокоментував ситуацію Олександр Хорев, координатор проєкту EastFruit Weekly. – Як результат, Україна отримала перевиробництво, навіть за умов несприятливої погоди у період вегетації та збирання (спека влітку, дощі – восени)».
Порівнюючи площі, зайняті під цибулею у 2023 та 2024 роках, можна відзначити, що загалом вони не зросли, однак відбулась певна трансформація.
«Після буму 2022 року, коли ціни на цибулю рекордно зросли, невеликі фермери як прийшли, так і пішли з ринку, – розповів Олександр Ващенко, менеджер компанії «Нунемс Україна». – Відбулися певні скорочення площ і у сегменті середніх фермерів. Але великі виробники, які вже були зосереджені на вирощуванні цибулі, знали, як правильно вирощувати цю культуру, у 2024 році площі збільшили».
Таким чином, ситуація на цибулевому ринку свідчить про значні зміни, які відбулися під впливом цінових коливань та ринкових умов.