Високі ціни на малайзійську пальмову олію знижують її конкурентоспроможність

Високі ціни на малайзійську пальмову олію знижують її конкурентоспроможність
Фото: з відкритих джерел

Нещодавні аналітичні дослідження показують, що премія на сиру пальмову олію (CPO) у порівнянні з альтернативними оліями, такими як соєва, утворює бар’єри для основних покупців, зокрема Індії, Європейського Союзу та Китаю, які починають переорієнтовуватися на інші ринки.

Про це розповідає AgroReview

Згідно з інформацією Gleanuk Economics, експорт малайзійської пальмової олії у лютому 2025 року впав до найнижчого рівня з лютого 2024 року, що пов’язано з високими цінами, які в середньому склали RM4,700 за метричну тонну.

Запаси пальмової олії в Малайзії в цей період становили 1,51 млн тонн, що є найнижчим показником з березня 2022 року. Причинами цього стали слабке виробництво та збільшення внутрішнього споживання. Додатково, обмеження на експорт „відходових“ олій з Індонезії призвели до зростання експорту пальмової олії з малайзійських млинів.

Прогнози щодо ціни та вплив Рамадану

За оцінками TA Securities, традиційне поповнення запасів перед Рамаданом відбувається повільніше, ніж очікувалося. Це свідчить про те, що індійські покупці, ймовірно, віддають перевагу більш доступним альтернативним оліям замість пальмової. Ринок також уважно відстежує переговори між Китаєм і США, оскільки можливі розбіжності можуть вплинути на ринок соєвої олії.

Прогнози Hong Leong Investment Bank (HLIB) вказують на те, що ціни на CPO можуть почати знижуватися з другого кварталу 2025 року внаслідок збереження премії над іншими оліями й збільшення загального виробництва харчових олій. Проте зменшення запасів пальмової олії, ймовірно, триватиме в березні через несприятливі погодні умови та зниження попиту, спричинене високими цінами.

Цінові прогнози та основні гравці ринку

BIMB Securities прогнозує, що ціни на CPO залишаться високими в межах RM4,500–RM5,000 за метричну тонну у першому кварталі 2025 року, а потім можуть знизитися до RM3,500–RM4,500 за метричну тонну до кінця року. Аналітики очікують середню ціну на рівні RM3,800–RM4,200 за метричну тонну у 2025 році, при цьому серед провідних компаній у цій галузі виділяються Hap Seng Plantations Holdings Bhd та IOI Corp Bhd.

Подальший розвиток зернового та олійного ринку в Україні та Чорноморському регіоні буде обговорюватись на 23-й Міжнародній конференції BLACK SEA GRAIN.KYIV, яка відбудеться 24 квітня в Києві. Запрошуємо до участі в стратегічних дискусіях та нетворкінгу з лідерами галузі!

Перегляди: 15
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/roslyny/vysoki-cziny-malajzijsku-palmovu-oliyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини