Збільшення виробництва та запасів тисне на ціни рослинних олій у світі

Збільшення виробництва та запасів тисне на ціни рослинних олій у світі
Фото: з відкритих джерел

Світовий ринок рослинних олій опинився під значним ціновим тиском на тлі нарощування виробництва та зростання запасів, що змінює динаміку торгівлі ключовими олійними культурами.

Про це розповідає AgroReview

Падіння цін на соєву, пальмову та соняшникову олії

Протягом останніх місяців головним фактором підвищення цін на рослинні олії залишалася соєва олія, яка зросла на 25% за 2,5 місяці на фоні очікувань розширення мандатів на змішування біопалива у Сполучених Штатах. Однак нещодавні заходи адміністрації Трампа спричинили суттєве зниження котирувань на соєву олію, що негайно відобразилося і на цінах на пальмову та соняшникову олії.

Липневі ф’ючерси на соєву олію на Чиказькій біржі за тиждень впали на 5% і становлять 1099 $/т, а після завершення останньої торгової сесії впали ще на 3% — до 1065 $/т. Причинами стали збільшення запасів соєвої олії у США та зниження цін на нафту.

Запаси та виробництво: ключові тренди ринку

Національна асоціація переробників олійних культур США (NOPA) повідомляє, що у квітні 2025 року обсяг переробки сої зріс на 14% порівняно з аналогічним періодом 2024 року та досяг рекордних для цього місяця 5,5 млн тонн. Це призвело до зростання запасів соєвої олії до 950 тис. тонн — максимуму за останні 10 місяців. При цьому експорт соєвої олії з США скорочується на фоні активізації поставок з Аргентини та Бразилії.

За інформацією експертів OleoScope, ціни на соєву олію на фізичному ринку продовжують знижуватися. У Бразилії вони становлять 1053 $/т FOB, у країнах Європейського Союзу — 1218 $/т FOB, а на китайській біржі Daylian — 1081 $/т з постачанням у травні. Водночас у Європі дороговартісна ріпакова олія (1207 $/т FOB, Нідерланди) підтримує ціни на соєву, тоді як ціни на соняшникову олію опустилися до 1120-1150 $/т з доставкою покупцям.

На українському ринку експортні ціни на соняшникову олію з доставкою до портів Чорного моря за тиждень зменшилися на 10 $/т, досягнувши 1110-1115 $/т, що пов’язано зі збільшенням пропозиції. Тим часом ціни на російську соняшникову олію залишаються стабільними на рівні 1120-1125 $/т FOB та 1200 $/т CIF Mumbai.

Липневі ф’ючерси на пальмову олію на малайзійській біржі демонструють зниження на 0,7% за тиждень, до 3896 рінггитів/т (913 $/т), обумовлене низькими темпами експорту в травні. Хоча експорт пальмової олії у період з 1 по 25 травня збільшився на 1,6-5,3% порівняно з аналогічним періодом квітня, виробництво зростає швидше, через що запаси знову збільшуються.

«Сподівання на активізацію попиту на дешеву пальмову олію з боку Індії не виправдалися, оскільки покупці очікують збільшення пропозицій з Аргентини, яка нарощує експорт соєвої та соняшникової олії нового урожаю».

Перегляди: 20
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/roslyny/zbilshennya-vyrobnycztva-zapasiv-tysne-cziny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

Новини