Розблокування портів: Україна відкине будь-які домовленості, якщо не враховують її інтереси – МЗС

Розблокування портів: Україна відкине будь-які домовленості, якщо не враховують її інтереси – МЗС
Фото: з відкритих джерел

Україна наголошує на необхідності дієвих гарантій безпеки для відновлення судноплавства, які мають бути надані шляхом постачання зброї для захисту узбережжя і залучення сил третіх країн для патрулювання акваторії Чорного моря.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

МЗС зазначило, що Україна докладає максимальних зусиль для розблокування морських портів з метою запобігання світовій продовольчій кризі і наразі спільно з ООН та партнерами опрацьовує можливість створення гуманітарного коридору для експорту української аграрної продукції.

«Враховуючи нещодавній ракетний удар рф по зерновому терміналу в Миколаєві, не можемо виключати планів росії скористатися таким коридором для нападу на Одесу та південь України. Саме тому необхідними є дієві гарантії безпеки для відновлення судноплавства», – підкреслюється у заяві.

Міністерство зауважило, що такі гарантії мають бути надані шляхом постачання Україні відповідної зброї для захисту узбережжя від загроз з моря і шляхом залучення військово-морських сил третіх країн для патрулювання відповідної частини акваторії Чорного моря.

Зовнішньополітичне відомство також наголосило, що цінує зусилля Туреччини, спрямовані на розблокування українських портів, зазначивши водночас, що наразі відсутні домовленості з цього питання між Україною, Туреччиною та росією.

«При цьому наголошуємо, що рішення мають ухвалюватися за участю усіх причетних сторін. Будь-які домовленості, що не враховуватимуть інтереси України, будуть нами відкинуті», – акцентувало МЗС.

Крім того, міністерство звернуло увагу на те, що Україна вже розпочала постачання зерна на світовий ринок вантажівками, залізницею та річковим транспортом, але комплексно вирішити це питання, наголосили дипломати, можна лише розблокувавши українські порти.

МЗС також закликало усіх зацікавлених партнерів разом з Україною зосередити зусилля на пошуку збалансованого рішення, яке зніме російську блокаду з портів і при цьому передбачатиме чіткі безпекові гарантії для українського чорноморського узбережжя та відповідних гуманітарних коридорів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rozblokuvannya-portiv-ukrayina-vidkyne-bud-yaki-domovlenosti-yakshho-ne-vrahovuyut-yiyi-interesy-mzs
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН