Tempo950x100

Tempo300x100

Розширення умов пільгового кредитування надасть агросектору на деокупованих територіях необхідну підтримку та розвиток

Розширення умов пільгового кредитування надасть агросектору на деокупованих територіях необхідну підтримку та розвиток
Фото: з відкритих джерел

Розширення лімітів позики та зниження відсоткової ставки за державною програмою пільгового кредитування “5-7-9” надасть можливість аграріям на звільнених територіях поновити виробництво. Про це в ефірі Національного телемарафону заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук.

За його словами, за фактичної відсутності державних програм підтримки в сільському господарстві, пільгова програма кредитування “5-7-9” стала найпопулярнішим інструментом отримання фінансування для українських аграріїв.

“Відсутність коштів в аграріїв зменшує їх можливість купувати насіння, паливо, добрива, засоби захисту рослин. Відповідно, зменшуються площі посівів та врожайність. Через військові дії та обмежений експорт ціна на аграрну продукцію всередині країни дуже низька. Тому агровиробники вже другий рік працюють собі у збиток. Ці умови штовхають фермерів брати кредити, перекредитовувати попередні позики. Звичайні кредитні програми від банків мають 20% річних. Тому, вже другий рік поспіль державна програма пільгового кредитування “5-7-9” є такою популярною серед аграріїв – 60% від усіх позик”, – розповів Денис Марчук.

Особливо важливо розширити ліміти кредитування до 150 млн грн та зменшити відсоток до 3-5% для аграріїв на деокупованих територіях. Наявність таких умов кредитування дасть можливість аграріям розмінувати поля, закупити необхідну техніку та все необхідне для проведення посівної.

“Є території, які звільненні вже понад рік і більше, але не мають можливості залучати фінансування. Після себе окупанти залишили заміновані поля, знищені та розграбовані господарства. Взяти позику під заставу майна українських фермер не може, тому держава тут має виступити, як гарант їх вкладів перед банками. Також необхідно збільшити ліміти кредитування до 150 млн грн та знизити відсоток до 3-5%. В іншому випадку фермери не зможуть обслуговувати ці кредити, які їм потрібні для відновлення роботи”, – зазначив заступник голови ВАР.

Одним з не менш важливих факторів підтримки сільського господарства, на думку Дениса Марчука, є реструктуризація кредитів, які були взяті до повномасштабного вторгнення аграріями, господарство яких є наразі окупованими.

“Потрібно реструктуризувати кредити аграріїв, в яких господарства залишились на окупованих територіях. Ніхто не каже, що вони не будуть повертати ці гроші, але має бути розроблена лояльна програма повернення цих кредитів, які фермери взяли до повномасштабного вторгнення та господарства яких наразі окуповані. Інакше ми просто зробимо банкротами успішних фермерів, які не з власної волі втратили можливість працювати, але які можуть поновити роботу на вільній від окупантів території”, – додав Денис Марчук.

Також Всеукраїнська Аграрна Рада закликала Кабмін продовжити максимальний строк кредитування за державною програмою “5-7-9”, які надаються аграріям ще мінімум на один рік – до 31 березня 2025 року. В чинній редакції Постанови КМУ №28 від 24 січня 2020 року «Про надання фінансової державної підтримки» встановлює, що максимальний строк кредитів на фінансування суб’єктів підприємництва – сільськогосподарських товаровиробників, за якими надається державна підтримка, не повинен перевищувати термін до 31 березня 2024 року.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rozshyrennya-umov-pilgovogo-kredytuvannya-nadast-agrosektoru-na-deokupovanyh-terytoriyah-neobhidnu-pidtrymku-ta-rozvytok
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати