“Руйнування критичні”: які наслідки окупації для АПК Запорізької області

“Руйнування критичні”: які наслідки окупації для АПК Запорізької області
Фото: з відкритих джерел

Аграрний сектор Запорізької області внаслідок війни та окупації зазнав катастрофічних втрат, сказав у інтерв’ю LIGA.net голова Запорізької обласної адміністрації Іван Федоров.

“Ми втратили багато посівних площ. Врожай, який посадили. І той, що вже зібрали, і той, що був на елеваторах. Ми втратили сховища, де зберігався врожай. Втратили переробку”, – пояснив він.

В окупації залишилося 2200 аграрних виробників, 32 елеватори місткістю 2 млн тонн зернових та олійних культур, п’ять підприємств з виробництва борошна та крупів, п’ять олійних заводів, зокрема найбільші – Мелітопольський та Пологівський олійноекстракційні заводи.

“На півдні росіяни забрали у нас цілу аграрну індустрію”, – сказав Федоров.

Мелітопольська черешня становила майже чверть українського ринку, і Федоров сумнівається, що її можна замінити. “А в окупантів не стоїть задача слідкувати за нашими садами. Вони збирають врожай, продають його і просто виснажують землю і дерева”, – сказав він.

“Через теракти Росії ми втратили нашу зрошувальну систему, яка була заживлена з Каховського водосховища. Вона живила весь південь. Я не уявляю, як це відновлювати. Ми втратили сівозміну в обробці ґрунтів. Немає старої логістики – вартість перевезення зерна із Запоріжжя до Одеси на цей час становить від 900 до 2200 грн за тонну. А ціна на збіжжя впала. Виробники хоча б якось хочуть витягнути економіку. Руйнування агросектора – надкритичне. І незрозуміло, чим це закінчиться”, – сказав Федоров.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rujnuvannya-krytychni-yaki-naslidky-okupacziyi-dlya-apk-zaporizkoyi-oblasti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати