Tempo950x100

Tempo300x100

Румунія не імпортувала українську сільгосппродукцію останні пів року

Румунія не імпортувала українську сільгосппродукцію останні пів року
Фото: з відкритих джерел

Румунія не імпортувала сільськогосподарську продукцію, зокрема пшеницю, кукурудзу, ріпак та соняшник, з України протягом останніх шести місяців. Про це пише Euractiv із посиланням на дані про зареєстровані митні операції Румунської митної служби, інформує УНН.

Зазначається, що у 2022 році Румунія імпортувала у понад 20 разів більше української агропродовольчої продукції, ніж у попередньому році. Однак уряд країни надзвичайною постановою обмежив імпорт з України та Молдови.

У відповідь на рішення Комісії не продовжувати заборону на ввезення українських зернових уряд Румунії у жовтні ухвалив надзвичайну постанову про регулювання імпорту сільськогосподарської продукції з України та Молдови.

Відповідно до цієї постанови, пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник можуть бути імпортовані з України лише за наявності дозволу від економічних операторів, які мають зареєстровані офіси та робочі місця в Румунії.

“Незважаючи на те, що постанова набула чинності 13 жовтня, митна служба Румунії не зафіксувала жодної операції з імпорту оригінальної сільськогосподарської продукції з України в період з 16 вересня по 13 жовтня або з того часу до цього часу”, – повідомили у відомстві.

Зазначається, що надзвичайна постанова діє до 31 грудня 2023 року.

У розмові з Euractiv Європейська комісія висловила занепокоєння щодо національних заборон на імпорт українського зерна в Угорщині, Польщі та Словаччині.

Нагадаємо, Єврокомісія 15 вересня вирішила не продовжувати заборону на ввезення українських зернових за умови, що Україна дотримуватиметься певних правил.

У жовтні міністр сільського господарства Румунії Флорін Барбу заявив, що імпорт зернових з України та Республіки Молдова буде дозволено тільки румунським фермерам і переробникам на підставі ліцензії.

Перегляди: 38
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rumuniya-ne-importuvala-ukrayinsku-silgospprodukcziyu-ostanni-piv-roku
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати