Ринок землі гальмує складна процедура оформлення

Ринок землі гальмує складна процедура оформлення
Фото: з відкритих джерел

Зростання ринку землі наразі гальмує складна процедура оформлення. До 1 липня вона була простою і дешевою. Зараз ціна оформлення операції купівлі/продажу стартує від 15 тис. грн залежно від регіону. Про це розповів керівник відділу земельної політики і майнових відносин МХП, співвласник земельної агенції «Володар» Володимир Нагорний, пише Kurkul.com.

«Сьогодні в Україні 95% господарств мають зареєстроване право оренди землі. Відповідно, продавець землі звертається завжди до орендаря, як переважного покупця. Тобто, якщо фермер орендує цю землю, він може розраховувати на ціну $1,5 тис./га. Коли земельна ділянка вільна і продавець знає її реальну ціну, менше як за $2,5 тис./га не купити», — пояснив Володимир Нагорний.

Загалом ціна за гектар землі із першого липня не зросла — $1,5-1,7 тис./га, як і ціна за оренду, залишається стабільно на тому ж рівні.

«Звісно, у південних областях можна знайти орендну плату за $700/га, але найбільш конкурентний «кукурудзяний пояс» України — від Сум до Львова, Полтавщина, Черкащина тримається у межах до $2 тис./га», — йдеться у матеріалі.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ryno-zemli-galmuye-skladna-proczedura-oformlennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати