Ринок ЄС був визначальним для м’яса птиці, яєць, меду кукурудзи та цукру з України

Ринок ЄС був визначальним для м’яса птиці, яєць, меду кукурудзи та цукру з України
Фото: з відкритих джерел

У 2023 році, за даними Державної митної служби, вартість експорту агропродовольчої продукції з України до Євросоюзу склала загалом 12,6 млрд дол. США. При цьому товарні позиції, до яких можуть бути застосовані тарифні квоти, разом принесли виручку в розмірі 3,9 млрд дол. США, тобто близько 30% від вказаної суми.

Про це розповів д.е.н., провідний науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький.

Серед досліджуваних товарних позицій найбільш вагомі у грошовому виразі поставки до ЄС припали торік на кукурудзу – 2934 млн дол. США, м’ясо птиці – 407 млн дол. США, цукор – 384 млн дол. США та мед – 112 млн дол. США. Щодо решти продукції з переліку, на які ЄС планує запроваджувати тарифні квоти, доходи були значно скромнішими: яйця – 39 млн дол. США, зернові крупи – 8 млн дол. США, овес – менше 1 млн дол. США.

Минулого року основними ринками збуту м’яса птиці українського виробництва стали Нідерланди, Саудівська Аравія та Словаччина. Експорт до цих країн приніс понад 60% від загальної виручки.

Найбільшими покупцями яєць виявились Сінгапур, Польща та Нідерланди. Їх спільна частка в доходах склала трохи більше половини.

Основними імпортерами українського меду стали Німеччина, Польща та Франція. Загалом вони закупили 51% цього виду агропродукції у вартісному виразі.

Експорт кукурудзи до Китаю, Іспанії та Румунії приніс 47% від її загальної виручки.

Найбільшими імпортерами вітчизняних круп були Єгипет, Угорщина, Іспанія. Їх спільна частка в доходах склала 38%.

Румунія, Італія й Болгарія закупили 54% цукру у вартісному виразі.

Цікаво, що серед цих продуктів – при продажах за кордон м’яса птиці, яєць, меду кукурудзи та цукру – ринок ЄС був визначальним. Він забезпечив понад 50% від всієї експортної виручки зазначених видів агропродукції.

Джерело: AgroTimes

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/rynok-yes-buv-vyznachalnym-dlya-myasa-ptyczi-yayecz-medu-kukurudzy-ta-czukru-z-ukrayiny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати