Ризики рейдерських схем при купівлі-продажу землі мінімальні – Мінагрополітики

Ризики рейдерських схем при купівлі-продажу землі мінімальні – Мінагрополітики
Фото: з відкритих джерел

За час роботи ринку землі в Україні суттєвих зауважень і випадків застосування рейдерських схем купівлі-продажу землі не виявлено.

У цьому запевнив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

Відсутність значних порушень він пояснив тим, що в Україні впроваджено ефективні механізми земельного моніторингу та систему контролю при здійсненні будь-якої транзакції нотаріусами, що передбачає багато ступенів перевірки й аналізу.

“Головне — перевірка походження коштів, вивчення інформації з усіх реєстрів. Це, безумовно, ускладнює саму процедуру проведення транзакцій, але в той же час формує серйозну систему захисту”, – сказав Лещенко.

Він також повідомив, що Мінагрополітики разом з Мін’юстом та профільним комітетом парламенту напрацювали проєкт закону про внесення змін до земельного законодавства для вдосконалення регулювання та усунення прогалин, що були виявлені у процесі реалізації земельної реформи.

При цьому, за словами міністра, в країні ще залишаються проблеми з реєстрацією земель, які перебували в оренді до 2013 року.

“Є й невирішені питання, пов’язані з договорами про спільну діяльність. Все це поки що перебуває поза вітчизняним правовим полем”, – додав Лещенко.

Міністр зауважив, що важливим кроком до детінізації й мінімізації ризиків у сфері земельних відносин є затвердження змін до Податкового кодексу щодо мінімального податкового зобов’язання при використанні земель сільгосппризначення.

“Це допоможе вивести з “тіні” величезні масиви української землі, за користування якою ніхто нічого не платить, і при цьому збільшити доходи місцевих громад”, – висловив переконання очільник Мінагрополітики.

Джерело: Укрінформ

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ryzyky-rejderskyh-shem-pry-kupivli-prodazhu-zemli-minimalni-minagropolityky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати