Середня зарплата в Україні: тенденції та галузі зростання

В Україні середня зарплата, на основі даних великих кадрових порталів, становить 23,5 тис. грн. За останній місяць цей показник зріс на 500 грн. Згідно з інформацією work.ua, найвищі середні заробітки традиційно спостерігаються у Київській області, де вони складають 26,5 тис. грн.
Про це розповідає AgroReview
Найбільше зростання зарплат відзначається у сферах “Телекомунікації та зв’язок” (30 тис. грн, зростання на 9%), “Страхування” (27,7 тис. грн, плюс 7%) та “ЗМІ, видавництво та поліграфія” (24 тис. грн, також зростання на 7%).
Офіційна статистика та реальні тенденції
Офіційна статистика часто фіксує зростання зарплат із затримкою. Останні дані від Державної служби статистики свідчать, що в четвертому кварталі минулого року середня зарплата склала 24,1 тис. грн. Важливо зазначити, що наприкінці року зарплати зазвичай зростають через річні бонуси, премії та виплати 13-ї зарплати. У січні ці показники, зазвичай, знижуються.
Порівнюючи четвертий квартал 2024 року з аналогічним періодом попереднього року, зростання середньої зарплати досягло 25,6%. Деякі галузі демонструють суттєве підвищення: авіаційний транспорт (зростання на 50,6% до 54,6 тис. грн), інформація та телекомунікації (39,2% до 57,5 тис. грн), сільське господарство (33,9% до 20,2 тис. грн) та поштова діяльність (33,7% до 17,9 тис. грн). У будівництві зарплати зросли на 30,3%, до 19,4 тис. грн. Це свідчить про те, що зростання зарплат відбувається в умовах дефіциту кадрів, що змушує роботодавців шукати нові кадри в умовах конкуренції.
Ситуація на ринку праці
Згідно з оцінками work.ua, у лютому роботодавці мали хороші шанси закрити вакансії, оскільки кількість шукачів, хоч і дещо зменшилася порівняно із січнем, залишалася на високому рівні. Ключові показники, такі як кількість кандидатів, відгуків і середній рівень конкуренції, наразі тримаються на рівні червня 2023 року, коли ринок праці почав переходити в стан дефіциту кадрів.
“Дефіцит кадрів усе ще гостро спостерігається на ринку праці. Роботодавці шукають спеціалістів із високою кваліфікацією, досвідом, які одразу готові працювати. А таких спеціалістів критично не вистачає”, – зазначила засновниця та CEO консалтингової компанії Talent Match Наталія Слинько.
Вона також підкреслила: “Роботодавці активно шукають професійних кандидатів, яких дуже не вистачає на ринку. Багато великих компаній вже налаштували системи навчання, у той час як менші ще не мають ресурсів для цього або не дійшли до цього етапу.”