Сезон фруктів: ціни на абрикоси зросли в 1,5 рази

Сезон фруктів: ціни на абрикоси зросли в 1,5 рази

Українські садівники підвищують ціни на абрикоси, повідомляють аналітики проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти». Приводом для подорожчання, за словами самих виробників, стало сезонне скорочення пропозиції абрикосів, оскільки реалізація фруктів ранніх сортів вже фактично завершилася.

Так, на сьогоднішній день українські садівники пропонують до продажу абрикос за ціною 25-40 грн/кг ($0,90-1,45/кг), що в середньому в 1,5 рази дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

На думку учасників ринку, причиною цінового зростання стало, насамперед, різке зниження врожайності даних фруктів в поточному сезоні в основних регіонах виробництва. Основною причиною зниження валового збору стали неодноразові заморозки в квітні, в результаті чого багато господарства півдня втратили до 50% урожаю абрикосів.

Варто зазначити, що на сьогоднішній день абрикос в Україні вже пропонується до продажу в середньому на 42% дорожче, ніж наприкінці липня минулого року. При цьому, більшість ключових гравців ринку не виключають, що ціни в цьому сегменті продовжать рости і далі. Свою думку вони аргументують досить гарним попитом на місцеві абрикоси, а також істотним скороченням валового збору даних кісточкових в країні.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sezon-fruktiv-ciny-na-abrykosy-zrosly-v-15-razy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати