Сезонні овочі та фрукти піднімуться в ціні, а вибір буде меншим – експерт

Сезонні овочі та фрукти піднімуться в ціні, а вибір буде меншим – експерт
Фото: з відкритих джерел

Через окупацію територій Херсонської та Запорізької областей у сезон свіжих овочів та фруктів нас очікують підвищення цін та менший вибір. Про це в коментарі УНН розповіла посол з особливих доручень в МЗС та колишня в.о. міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева.

“Тимчасово окупованими територіями, які постачали овочі та фрукти, на сьогодні є частина Запорізької області і Херсонська область. Ситуація там складна, і постраждали не лише фермерські господарства, а й великі виробники, які себе зарекомендували, які розвивали своє виробництво останні як мінімум 5 років і які були достатньо потужними, щоб постачати свою продукцію в мережі супермаркетів. Якщо говорити, чи буде дефіцит, то, можливо, його не буде, але те, що продукції буде менше, то це однозначно. У результаті нас, як кінцевих споживачів, чекає менший вибір, але більша ціна”, – повідомила Трофімцева.

Деталі

Вона зазначила, що нестача буде спостерігатися по ягодах, кавунах, динях, кісточкових, зокрема, мелітопольській вишні. У Херсонській області – один з найбільших виробників спаржі, відповідно цього продукту теж буде менше на полицях. Також з Півдня постачаються овочі ранньої групи, які вирощуються не в теплицях, а у відкритому грунті, зокрема це помідори.

Окрім того, за словами Трофімцевої, є проблеми у виробників і на підконтрольних Україні територіях.

“Є проблеми із логістикою, яка зараз являється одним із слабких місць. І це не тільки експортна, про яку всі зараз говорять, це і внутрішня логістика. Крім того, зростає ціна на пальне, і відповідно це все вкладається у вартість, яку ми з вами як споживачі потім бачимо на ринку і в супермаркеті”, – сказала співрозмовниця.

Вона зазначила, що потрібно звертати увагу на самозабезпечення інших регіонів, розробляти програми допомоги як домогосподарствам, так і невеликим та середнім фермерським господарствам, які хоча б частково зможуть замістити підприємства українського Півдня сезонними овочами, фруктами і зеленню.

Щодо країн, які можуть замінити овочі та фрукти з південних регіонів, то це Туреччина, Італія та Іспанія.

“У першу чергу замінити південну продукцію може Туреччина. Вона завжди була одним із основних наших постачальників ранніх овочів і великої групи фруктів. Думаю, що зараз її позиції по певних напрямках посиляться в зв’язку з цим. Ну, і це деякі країни Євросоюзу. Ми й раніше на наших полицях бачили італійську, іспанську продукцію. Тож цілком можливо, що по певних продуктах імпорт з цих країн може бути вищим”, – зазначила Трофімцева.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sezonni-ovochi-ta-frukty-pidnimutsya-v-czini-a-vybir-bude-menshym-ekspert
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  17 Червня

  Аграрії під загрозою: спрощену систему оподаткування можуть ліквідувати

  У травні сапери очистили і повернули аграріям в користування майже 30 тис. га сільгоспземель

  Морозиво з беконом та бородинським хлібом — львівський сімейний бренд створює нові смаки

  У Німеччині інфіковане АЧС м’ясо потрапило в магазин

  На Донеччині цьогоріч уклали 187 договорів купівлі-продажу сільгоспземель

  Новий функціонал еРиба – ставайте першими бета-тестувальниками електронних послуг

  В Україні дорожчає м’ясо: скільки коштують свинина та сало

  “Питання продовольчої безпеки”: Молочні підприємства закликають уряд не вимикати їм електроенергію

  Виробництво зернових буде збитковим, заробити допоможуть соняшник та ріпак, – дослідження

  Полуниця, черешня, лохина: які ціни на ягоди

  БІЛЬШЕ НОВИН