Шантаж путіна: експерт розповів, чому рф хоче зірвати зернову угоду

Шантаж путіна: експерт розповів, чому рф хоче зірвати зернову угоду
Фото: з відкритих джерел

Президент рф заявив, що хоче обмежити вивезення українського зерна за кордон. Причиною називає той факт, що, буцімто, товар не потрапляє на ринки країн Азії. Однак справжня причина можливого порушення зернової угоди полягає в бажанні путіна тиснути на Захід.

Про це OBOZREVATEL розповів заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук. За його словами, в стамбульських угодах, які були підписані 1 серпня, зазначалось лише про експорт зерна. Натомість в угоді не було зазначено,куди саме і в якій кількості має експортуватися зерно.

“Давайте візьмемо головний документ, на основі якого розпочався експорт нашої аграрної продукції. 1 серпня запрацювали стамбульські угоди, зерновий коридор, який дав можливість уже станом на сьогодні відправити близько 2 мільйонів 300 тисяч тонн через чорноморські порти. У цих пунктах не визначено, куди має бути спрямоване зерно”, – зазначає Марчук.

Заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради акцентує, що Україна зараз поставляє зерно на ті ж самі ринки, які вона наповнювала до війни: країни Азії, північної Африки, Європи.

“Є розкладка. В Азію відправлено більш як 1 мільйон тонн, в Європу – близько 860 тисяч тонн, в Африку – 470 тисяч тонн. Тобто ми потенційно відновлюємо ті ринки, що і до війни. Тому, якщо ми проаналізуємо документ, оці зауваження путіна стосовно того, що кораблі мають діяти в межах Всесвітньої продовольчої програми в рамках Організацій об’єднаних націй, про це ніде ніяких слів не зазначено. Тому це власна ініціатива й спроба тиску на світову спільноту через важливий напрям – продовольчий”, – зазначив він.

Марчук додає: цьогоріч Україна збере близько 60-65 млн т всіх зернових і олійно-бобових культур. Якість, як говорять аграрії, значно краща, порівняно з минулим сезоном.

“Протягом року наша країна споживає приблизно 20 мільйонів тонн усіх культур, а виростимо в 3 рази більше, відповідно, це потенціал для експорту й отримання важливого валютного виторгу”, – пояснює експерт.

Зокрема, Марчук відзначив, що загалом за серпень вдалось експортувати 4,6-4,7 млн т зерна. В довоєнний період часу Україна експортувала кожного місяця близько 6 мільйонів тонн.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shantazh-putina-ekspert-rozpoviv-chomu-rf-hoche-zirvaty-zernovu-ugodu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати