178171

Схеми з «двійниками»: до яких хитрощів вдався «Сварог», щоб не платити борг «Агротеку»

Стала відома кримінальна схема з фірмами-двійниками, за якою власники корпорації «Сварог Вест Груп» уникають сплати багатомільйонних боргів перед ТОВ «Агротек» - офіційним дилером John Deere в Україні.

Правоохоронці підозрюють шахрайство

Фірми, що пов’язані з агрохолдингом «Сварог Вест Груп», засвітилися у кримінальній справі про шахрайство. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень (справа №201/3418/20). Правоохоронні органи розслідують справу за ознаками ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою). Відповідальність за вчинення таких дій – позбавлення волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Так, 13 квітня Жовтневий районний суд м. Дніпро в рамках кримінального провадження за клопотанням слідчого прокуратури наклав арешт на майно:

- корпоративні права ТОВ «Хмельницьк-Агро»;

- частки статутного фонду ТОВ «Лотівка Еліт»;

- частки статутного фонду ТОВ «Сварог-Дністер».

Варто пояснити: усі компанії, чиє майно опинилося під арештом, пов’язані з корпорацією «Сварог Вест Груп», яка в цілому заборгувала ТОВ «Агротек» 162 млн грн за 37 одиниць техніки, отриманої в лізинг у 2013-2015 роках, та господарський судовий спір між якими триває із 2019 року.

Читайте також: «Агротек»: негативний досвід співпраці зі «Сварог»

Але за цей час Феміда неодноразово ставала на сторону боржника («Сварог Вест Груп»), не дивлячись на підписані договори лізингу та відсутності оплат по ним.

Так, судді Північно-західного апеляційного господарського суду

-Демидюк О.О., Савченко Г.І., Павлюк І.Ю. (у справах №924/490/19, №924/606/19),

-Саврій В.А., Коломис В.В., Дужич С.П., Миханюк М.В. (у справах №924/482/19, №924/502/19)

під явним «впливом» акціонерів компанії Сварог виносять абсолютно незаконні рішення на користь боржника, що дозволяє ще більше відтягнути час та не платити борги…Про цю судову суперечку немало написано у ЗМІ.

Поки тривають господарські суди, власники агрохолдингу «Сварог Вест Груп» продовжують впроваджувати різноманітні кримінальні схеми, щоб уникнути сплати боргів перед Агротеком.

Маніпуляції з майном та створення корпорацією Сварог компаній-двійників

В хід іде схема «двійників», тобто створення нових юридичних осіб всередині «основної» компанії-боржника, на одному з яких після виділу залишаються «чисті» активи, а на іншому- борги та інші «проблеми» основного підприємства. Таким чином, бенефіціари компанії Сварог вирішили, не дивлячись на абсолютну незаконність своїх дій, продати «чисті» компанії на Епіцентр-К, а борги «поховати» на тільки но створених юридичних особах.

 Як це виглядає на практиці?

Для реалізації цієї схеми у 11.02.2020 року засновниками Сварогу створюються компанії ТОВ «Лотівка Еліт-2019» та ТОВ «Сварог-Дністер-2019», тобто компанії-двійники без активів і майна. При цьому «новоутворенням» передаються боргові зобов’язання перед ТОВ «Агротек» - звісно ж, без погодження з кредитором.

Натомість ТОВ «Лотівка Еліт» та ТОВ «Сварог-Дністер» звільняються у такий спосіб від боргових зобов’язань за договором лізингу техніки. І продаються. Новим власником очищених від боргів компаній (які на відміну від новоутворених двійників володіють майном) стає ТОВ «Епіцентр К»

За версією слідства, всі ці компанії створюються виключно «для реалізації злочинного умислу» - тобто, щоб не платити борги кредиторам, в тому числі і ТОВ «Агротек».

Компанія Агротек продовжує активно відстоювати в судах свою правоту та законність своїх вимог та сподівається, що судді Верховного Суду, на розгляді у яких на даний час знаходиться ряд справ між Агротеком та Сварогом, винесуть справедливі та законні рішення, на підставі яких у ділків із компанії Сварог не залишиться варіантів не сплачувати борги, а компанія Агротек, в свою чергу, зробить все можливе, щоб кримінальна справа, відкрита Дніпропетровською прокуратурою у відношенні акціонерів Сварогу, закінчилася жорстким покаранням для останніх.

 

«Укрспирт» поставив 3,3 млн літрів сировини для антисептиків

ДП «Укрспирт» виробило та поставило українським компаніям вже 3,3 млн літрів сировини для антисептиків. Це — показник за три тижні з початку виробництва дезінфекційного засобу на базі заводів ДП «Укрспирт», повідомляє прес-служба компанії.

Виробляти дезінфекційний засіб підприємство має змогу до 30 квітня включно (згідно терміну, який встановлено змінами до законодавства).

«Зараз антисептик — це предмет першої необхідності. За три тижні ДП “Укрспирт” поставило виробникам вже 3,3 млн літрів дезінфекційного засобу. Якщо математично перекласти це на товар, то з проданої “Укрспиртом” сировини можна виготовити приблизно 85 мільйонів кишенькових санітайзерів по 50 мл або 17 мільйонів по 250 мл. І ми бачимо, що українські виробники не зволікали та наповнили ринок антисептиками по всій країні. На сьогодні відвантаження дезінфекційного засобу відбувається з 12 заводів ДП “Укрспирту”. Для оперативності за останні декілька тижнів ми додатково запустили два заводи у Львівській та Черкаській областях», — підкреслив в.о. директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун.

«Наразі сировину в “Укрспирту” закупають 36 українських виробників антисептиків. На своїх заводах ми виробляємо дезінфекційний засіб з 80% та 90% вмістом спирту. Така міцність важлива, щоб забезпечити надійний антисептичний ефект. Продаємо цю сировину за ціною без акцизу. Звісно, вона є сталою і зростати не буде», — додав Сергій Блескун.

Так, літр сировини міцністю 80% коштує 35,37 грн, 90% — 42,45 грн. ДП «Укрспирт» постачає сировину виробникам антисептиків, які раніше вже працювали з ритейлерами на українському ринку (компаніями, що займаються роздрібним продажем товарів) та в яких є відповідні виробничі плани для виготовлення антисептиків різних об'ємів.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

Зернозбиральні комбайни VERSATILE: для будь-якого обсягу робіт

Досвідчені фермери прекрасно розуміють, що маючи в арсеналі власний комбайн, можна бути застрахованим від неприємних сюрпризів під час збирання і навіть більше — швидко прибереш собі, ще й сусідові допоможеш. Залишається лише вибрати машину згідно з загальною сівозміною та площами в окрузі, а також вартістю техніки. Лінійка комбайнів VERSATILE містить машини різних «вагових категорій» і різних класів.

TORUM: від 2000 га за сезон (з просапними)
Підтверджено практикою: середня продуктивність 50-75 га/зм.

1._torum.jpg

Лінійка TORUM представлена двома модифікаціями: TORUM 750 (425 к.с.) 7 класу та TORUM 785 (506 к.с.) 8 класу. Це машини роторного типу з оригінальним, який не має аналогів, МСП Advanced Rotor System. За рахунок цих особливостей зберігає ефективність на полях із ділянками зеленої бур'янистої рослинності та дбайливо обмолочує зерно.

Площа обмолоту 5,4 м2 (кут охоплення деки 360 град.), частота обертання ротора 250-1000 об/хв, площа очищення 5,2 м2.


RSM 161: від 2000 га за сезон (з просапними)
Підтверджено практикою: середня продуктивність 40-55 га/см.

2._rsm_161.jpg

Зернозбиральний комбайн RSM 161 — машина 7 класу з оригінальним двобарабанним МСП Tetra Processor та системою очищення OptiFlow. За рахунок особливостей конструкції комбайн ефективніше за інші машини працює на вологих фонах, забезпечує надзвичайно дбайливий обмолот навіть тих культур, які важко вимолочуються.

Площа обмолоту 3,3 м2, частота обертання барабана 300-920 об/хв., площа соломотряса 6,1 м2, площа очищення 7,1 м2.


ACROS: 1000-2000 га за сезон (з просапними) 
Підтверджено практикою: середня продуктивність 20-35 га/см.

3._acros.jpg

У серії зернозбиральних комбайнів ACROS представлені три машини: ACROS 550 (280 к.с.) та ACROS 585 (300 к.с.) 5 класу, а також ACROS 595 Plus (325 к.с.). 6 класу продуктивності. За рахунок удосконаленого класичного МСП ефективність обмолоту близька до двобарабанних систем.

Площа обмолоту 1,38 м2, частота обертання барабана 335-1 050 об/хв. (200-450 із понижуючим редуктором), площа соломотряса 6,15 м2 для моделі 550/585 та 6,3 для моделі 595 Plus, площа очищення 4,95 м2 для 550/585 та 5,2 м2 для моделі 550/585.


VECTOR: 1000 га за сезон (з просапними)
Підтверджено практикою: середня продуктивність 20-25 га/см.

4._vector.jpg

Серія VECTOR — комбайни 4 класу з класичним МСП і автономною системою домолоту роторного типу, представлені двома моделями: VEKTOR 410 на колісному ходу (210 к.с.) у версіях із заднім та повним приводом, а також VECTOR 450 Track на гусеничному ходу (255 к.с.).

Площа обмолоту 1,1 м2, частота обертання барабана 335-1 050 об/хв. (200-450 із понижуючим редуктором), площа решіт 5,0 м2, площа очищення 3,59 м2.


NOVA: 500-750 га за сезон (з просапними)
Підтверджено практикою: продуктивність до 20 га/см.

5._nova.jpg

NOVA — компактний комбайн 3 класу з класичним МСП та двигуном 180 к.с. Двосекційна дека охоплює молотильний барабан шириною 1 185 мм і діаметром в 600 на 154 градуси (!), що дає площу обмолоту в 0,93 м2 — цей показник ближче до 4 класу. Частота обертання барабана 400-1 190 об/хв.

Родзинка — акуратний і ретельний вимолот навіть в тонкому шарі. Плюс великий 4-клавішний соломотряс (4,3 м2) забезпечує ефективну сепарацію залишкового зерна, 2-решетна системи очищення (3,59 м2) — його чистоту. Бункер у комбайна ємністю 4 900 л, висота шнека — 4 м, довжина — 4,7 м, швидкість вивантаження — 50 л/с (регульована).

У базовій комплектації: задній привід, жатка Power Stream (4/5/6 м), ПРС, валкоукладачі. Опціонально: повний привід + компресор, понижуючий редуктор (290 об / хв.) МСП, пристрій для зниження частоти обертання барабана, копичник на 9 м3.


Умови придбання
Наразі на придбання комбайнів VERSATILE діє спеціальна пропозиція, яка дає можливість отримати комбайн зі знижкою 10%. Компанія «Версатайл Україна» повністю готова до сезону — для купівлі доступна техніка VERSATILE 2020 року випуску, склад укомплектований необхідним запасом оригінальних запасних частин. Працюють постійно діючі фінансові програми: кредити з пільговими відсотковими ставками, оренда з правом викупу, трейд-ін.

З усіх питань придбання техніки VERSATILE звертайтесь за телефонами +38 044 596 55 28, +38 098 675 47 11 або до офіційних дилерів, зазначених на сайті www.versatile.ua/purchase/dealers 

ЧЕРВОНЕЦЬ XL - універсальність від LOZOVA MACHINERY

Черговий етап польових випробувань проходить одна з новинок 2020 року – передпосівний культиватор ЧЕРВОНЕЦЬ XL.

В агрофірмі «Європейський фонд розвитку» (сел. Близнюки, Харківської області) роботою агрегату задоволені, за допомогою культиватора готують ґрунт під посів проса, соняшника і кукурудзи. Планують також скористатися новою унікальною опцією ЧЕРВОНЦЯ XL і протестувати систему внесення стартових рідких добрив з баком об'ємом 3000 літрів.

CHERVONETS_03.jpg

Ідеальне посівне ложе, знищення сходів бур'янів із одночасним закладенням рідких добрив – ось результат роботи ЧЕРВОНЦЯ XL всього за один прохід.

CHERVONETS_02.jpg

Аграріям добре відома серійна модель LOZOVA MACHINERY – передпосівного культиватора ЧЕРВОНЕЦЬ, а в чому ж відмінності новинки? ЧЕРВОНЕЦЬ XL оснащений більш потужними і жорсткими стійками з лапами шириною 250 мм. Кількість стійок знизилося до 36. Це дає можливість більш ефективно боротися з бур'янами навіть в умовах сильної засміченості поля.

CHERVONETS_04.jpg

Посилена ходова система зі збільшенням діаметра коліс сприяє швидкому та комфортному транспортуванню в будь-яких умовах, включаючи складні.

ЧЕРВОНЕЦЬ XL з шириною захвату 8 метрів обробляє ґрунт на глибину від 3 до 15 см.

Високопродуктивну машину відрізняє економна витрата палива від 3,5 л/га. Мінімальна необхідна потужність трактора становить від 150 л. с.

ЧЕРВОНЕЦЬ XL вже доступний у продажу.

CHERVONETS_01.jpg

Ваш вибір 'Нічого сказати'.

«Аграрний фонд» збільшує обсяги закупівель зерна для забезпечення продовольчої безпеки

Станом на 13 квітня ПАТ «Аграрний фонд» за програмою обміну мінеральних добрив на зерно майбутнього врожаю законтрактував 44,6 тис. тон зернових врожаю 2020 року. Про це повідомляє прес-служба  ПАТ «Аграрний фонд».

На розгляді документи на укладання схожих контрактів ще на 40 тис. тон. Крім того, за фінансовим форвардом додатково планується закупити майже 200 тис. тон зерна.

"На жаль, попереднім керівництвом функцію ПАТ «Аграрний фонд» щодо забезпечення продовольчої безпеки країни було забуто й компанія займалася непритаманними їй видами діяльності. На сьогоднішній день ситуація, яка склалася в країні і світі, показала, що ми маємо бути готові до будь-яких надзвичайних ситуацій, й ми прекрасно розуміємо відповідальність ПАТ «Аграрний фонд» як державного оператора зернового ринку", - йдеться у повідомленні..

Нагадаємо, що ПАТ «Аграрний фонд» працює над тим, щоб допомогти державі стримувати ціни на борошно для населення і виділяє для цього 40 тисяч тон зерна на переробку.

Агрохолдинг Косюка підсумував 2019 рік: він був складним, але історичним

Засновник та голова правління агрохолдингу МХП (виробник курятини Наша Ряба) Юрій Косюк підбив підсумки діяльності компанії за 2019 рік, та розповів про стратегічні пріоритети на 2020 рік, передає УНН із посиланням на прес-службу компанії.

За його словами, 2019 рік був складним, але важливим для компанії. Торік МХП інтегрувала Perutnina Ptuj у свою оперативну діяльність. Однак важливішим є те, що сьогодні МХП трансформує свою бізнес-модель таким чином, щоб бути більш ефективною та клієнто-орієнтованою, каже Косюк.

“Ця трансформація включатиме нову технологію і інновації та буде покладатися на кожного без виключення з наших талановитих і відданих співробітників. Я впевнений, що наші співробітники можуть прийняти виклик і показати результат нашим партнерам”, — розповів він.

У 2020 році МХП продовжить вдосконалювати та оптимізувати свою бізнес-модель. Задля досягнення поставленої мети, у МХП виокремили низку стратегічних пріоритетів. Мова, серед іншого, про:

• Зростання обсягу виробництва

Компанія має ціль наростити обсяги виробництва 850-880 тис. тонн м’яса птиці до 2024 року.

“Ми очікуємо, що РР та розширена Вінницька Птахофабрика будуть нашими основними рушіями зростання виробництва в 2020 році”, — кажуть в МХП.

• Зростання експорту

“Ми продовжуватимемо виконувати нашу стратегію географічної диверсифікації та зосереджуватись на більш спеціалізованих продуктах, як частині стратегії доступу до нових перспективних ринків”, — прогнозують в компанії.

• Без антибіотиків

У 2020 році МХП випустив продукцію без антибіотиків.

“Маркування продуктів „Наша Ряба“ підкреслить прихильність бренду щодо викорінення вживання антибіотиків; цей крок ще більше посилить зобов’язання МХП щодо поліпшення здоров’я людини та здорового харчування”, — розповіли у МХП.

• Здоров’я та харчування

Курятина МХП має нижчий рівень насичених жирів та більш високий вміст поліненасичених жирів. Це підтверджують дані дворічної дослідницької програми МХП.

“Це важливий фактор пом’якшення захворювань на ішемічну хворобу людини та ключовий рушій зростання продажів для споживачів, які все більше думають про свідоме споживання”, — розповіли у МХП, назвавши пріоритет “здоров’я та харчування” стратегічним для компанії.