Що буде з цінами на овочі та фрукти влітку

Що буде з цінами на овочі та фрукти влітку
Фото: з відкритих джерел

За рік ціни на продукти суттєво подорожчали. Відтак лише фрукти зросли на майже 45%, а овочі – на 38%. Тож 24 Канал поспілкувався з аналітиками, аби дізнатись, чи продовжуватиме їхня вартість рости ще й цього літа.

Олег Пендзин, виконавчий директор “Економічного дискусійного клубу” розповів, що найсуттєвіше влітку на ціни фруктів та овочів впливає сезонний фактор. Теперішні ціни на фрукти дорожчі, ніж були минулого року в аналогічний період. Відтак вартість зросла десь на 30%.

За словами Олега Пендзина, полуниця майже не зникала із полиць супермаркетів. Але взимку вона коштувала від 250 до 400 гривень за кілограм і була чисто імпортна.

“Варто зазначити, що полуниця буде дорога рівно доти, поки не піде з відкритого ґрунту нашої території. Як правило, це початок червня. Але є ще один момент – це те, що зараз холодно. Тому орієнтуватися потрібно десь на середину червня”, – зазначив Пендзин.

Аналітик УКАБ Максим Гопка стверджує, що ціни на фрукти до кінця травня будуть триматися на високому рівні.

“Вже другий рік поспіль негативний вплив на ринок України чинить відсутність пропозиції ягоди з південних регіонів, наразі ціни на черешню та полуницю зросли порівняно з минулим роком. В цьому році ягоди з відкритого ґрунту на внутрішній ринок потраплять пізніше, ніж торік”, – зауважує Гопко.

Причинами такого “запізнення” стали:

  • сильні дощі,
  • холодна температура,
  • а також нічні заморозки.

Однак, ціни все ж таки почнуть знижуватися тоді, коли збільшиться пропозиція від вітчизняних виробників. Це повинно статися в першій половині червня.

Овочі подешевшають

Через те, що овочі та фрукти – це чітко сезонне явище, саме влітку ціни падають. Олег Пендзин додав, що на овочі чекає аналогічний розвиток подій, що й з фруктами.

“Молода картопля, капуста, морква та буряк – усе це наприкінці травня може піти в ціні на спад. Однак тут треба зважати на погоду”,– додає експерт.Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shho-bude-z-czinamy-na-ovochi-ta-frukty-vlitku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати