Що буде з цінами на яблука

Що буде з цінами на яблука
Фото: з відкритих джерел

На думку Богдана Малого, власника ФГ «Роси Буковини», яке має 20 га садів, високої ціни на яблука цього року чекати не варто. Можливо, щось може змінитися у квітні-травні, але є ризики з постачанням електроенергії.

Про це він розповів у інтерв’ю журналу «Садівництво по-українськи».  

«Того року планувалося, що ціна буде рости, а вона чомусь падала. Тому на високу ціну й цього року не чекаємо. Якщо зараз 4,50 грн, то до Нового року ситуація теж такою буде. Ми думаємо притримати яблуко до квітня-травня, тоді, може, щось поміняється», – сказав він. 

Богдан Малий додав, що у минулі роки господарство продавало 10−15% урожаю яблук кожного місяця, незалежно від того, яка ціна була, аби йшла реалізація.

«А цього року через те, що половину точно на сік віддаємо, то решту притримаємо до весни», – аргументував він. 

За його спостереженнями, цього сезону садівники дуже мало закладають до холодильників – в основному здають на перероблення, люди не хочуть ризикувати.

«У Чернівецькій області багато хто побудував холодильники та багато й в оренду брали камери. Цього року зберігання їм коштуватиме близько 3 грн/кг. Якщо зараз яблуко 4,50 грн, плюс 3 грн, то його треба продати за 8,5−9 грн, тільки щоб вийти на осінню ціну.

До того ж незрозуміло, що буде з електроенергією», – зазначив бізнесмен.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shho-bude-z-czinamy-na-yabluka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати