Що буде з цінами на яйця напередодні Великодня

Що буде з цінами на яйця напередодні Великодня
Фото: з відкритих джерел

Вартість яєць на українському ринку протягом березня зменшилась. Експерти зазначають, що їх ціна залежить від багатьох факторів і ближче до Великодня вони мають здорожчати.

Як повідомили аналітик УКАБ Максим Гопка та директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі для Thepage, наразі десяток курячих яєць першої категорії “Квочка” у супермаркетах можна купити за 56 грн, “Ясенсвіт” у середньому коштують 62 грн. На ринку яйця нижчої якості продають ще дешевше – за 48 грн, а домашні — 50 грн за десяток.

“Зростання ціни на яйця з початку 2024 року не спостерігалося, вона тримається стабільною з незначним коливанням у 2-3 грн. В середньому вартість за десяток яєць нині становить 59-62 грн”, – говорить Максим Гопка.

Пендзин пояснює, що на вартість яєць впливають сезонні фактори, зокрема продуктивність несучок у весняний та літній період, а також обсяги українського експорту в ЄС.

Обсяги виробництва на наших птахофабриках розраховані на значний експорт. Якщо блокування кордону продовжиться, і будуть введені обмеження на експорт Єврокомісією, то пропозиція на внутрішньому ринку зросте, і ціни можуть ще просісти“, – зауважив Пендзин.

За словами експертів, здорожчання яєць українцям варто чекати вже ближче до Великодня, хоча, традиційно, після свята ціна мають стабілізуватись.

Джерело: telegraf.com.ua

Перегляди: 4990
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shho-bude-z-czinamy-na-yajczya-naperedodni-velykodnya
Like
Цікаво
1
Подобається
2
Сумно
3
Нічого сказати
2