Щоб хвороби на завадили розвитку: обираємо потужний фунгіцид для соняшника

Щоб хвороби на завадили розвитку: обираємо потужний фунгіцид для соняшника
Фото: з відкритих джерел

Початок літа агросезону – 2024 не припиняє випробовувати посіви соняшника та інших культур на міцність: на зміну тривалій спеці прийшли проливні дощі, які на собі відчула практично вся країна. Як це позначиться на захисних заходах – розповідають фахівці компанії Ukravit.

«Зливи, які останнім часом спостерігаються практично в усіх регіонах України, дещо змістили акценти захисту соняшника, – зазначає керівник департаменту агротехнологій компанії Олександр Мигловець. – Якщо до цього розвиток та розповсюдження хвороб у посівах культури спостерігався подекуди і на незначному рівні, то зі стабілізацією достатнього рівня вологи комплекс небезпечних патогенів отримав максимально сприятливі умови для розвитку та поширення. Саме тому важливо своєчасно зреагувати на потенційну загрозу й скоригувати системи захисту в бік обовязкових обробок фунгіцидними препаратами. У протилежному випадку втрати майбутньої врожайності можуть бути дуже суттєвими».

Обирати фунгіциди Олександр рекомендує з огляду на перші прояви візуальних ознак хвороб або  за результатами лабораторного дослідження рослинного матеріалу. Для профілактики  якнайкраще підійдуть продукти із широким спектром дії, здатні забезпечити контроль максимальної кількості збудників небезпечних хвороб.

В умовах поточного сезону він радить віддати перевагу фунгіциду Сінан (піраклостробін, 130 г/л + дифеноконазол, 130 г/л). За рахунок поєднання діючих речовин він володіє як профілактичними, так і лікувальними властивостями. 

Піраклостробін у його складі – локально-системний фунгіцид, що інгібує транспорт електронів в дихальному ланцюжку мітохондрій і блокує здатність патогена дихати та продукувати енергію. Ця діюча речовина не переміщується ксилемно та флоемно та володіє захисними й лікувальними властивостями, тож максимальна ефективність досягається за профілактичних обробок. А дифеноконазол – системний фунгіцид із захисними та лікувальними властивостями, що порушує процес диметилювання при синтезі ергостеролу, необхідного для будівництва клітин стінок грибів. Він поглинається листям культур, переміщується всередині рослин і забезпечує тривалий захисний ефект. 

Сінан надійно контролює фомоз, фомопсидоз, альтернаріоз, септоріоз, іржу, склеротиніоз, сіру гниль, борошнисту росу, а також має додаткову профілактичну дію на пероноспороз. А тривала захисна дія надовго захистить рослини від подальшого інфікування. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shhob-hvoroby-na-zavadyly-rozvytku-obyrayemo-potuzhnyj-fungiczyd-dlya-sonyashnyka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН