Східний Новий рік та падіння цін на пальмову олію посилюють тиск на котирування соняшникової олії

Східний Новий рік та падіння цін на пальмову олію посилюють тиск на котирування соняшникової олії
Фото: з відкритих джерел

Чорноморські продавці соняшникової олії змушені шукати нових покупців, оскільки попит з боку країн Азії падає на тлі значних запасів, святкування Нового року та посилення конкуренції з боку соєвої та пальмової олії, – повідомляє Agricensus.

Китай повідомив про значні запаси соняшникової олії, а Індія збільшила закупівлю соняшникової олії в Аргентині після зростання вартості фрахту з Чорного моря внаслідок атак хуситів на кораблі у Червоному морі.

За даними агенції SEA,у листопаді – січні Індія збільшила імпорт аргентинської соняшникової олії у порівнянні з аналогічним періодом попереднього року на 70% до 119 тис т, хоча за якістю вона поступається чорноморській олії. Проте вартість фрахту з Аргентини до Індії складає 83-90 $/т, що на 20% менше, ніж фрахт з Чорноморського регіону, який сягає 100-120 $/т CIF India. Водночас аргентинська соняшникова олія в середньому на 20 $/т дорожча, ніж чорноморська.

За даними SEA, у січні імпорт рослинних олій до Індії зменшився у порівнянні з груднем на 8,4% до 1,2 млн т, зокрема пальмової – на 12,4% до 783 тис т, соняшникової – на 15,6% до 220 тис т, тоді як соєвої виріс на 23,7% до 18,9 тис т. Імпортну сиру пальмову олію (СРО) в Індії пропонують по 932 $/т CIF з поставкою у березні, тоді як соєву та соняшникову – по 919 та 925 $/т CIF відповідно.

Ціни попиту на соняшникову олію з доставкою покупцям за тиждень впали на 2,5% до 825 $/т. В Україні вони складають 740-750 $/т на поставки до портів Чорного мор та 780-800 $/т на поставки до Болгарії.

В Аргентині попри скорочення урожаю сої у 2022/23 МР виробництво соняшника залишилося на високому рівні, тому обсяг його переробки у 2023 р сягнув 10-річного максимуму 3,9 млн т. У поточному сезоні урожай сої виросте з 25 до 50-55 млн т, а виробництво соняшника також буде високим.

Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго протягом тижня виросли на 4,7% до рівня минулого місяця 1033 $/т, відігравши падіння попереднього тижня за підтримки зростання цін на нафту. Проте криза в Китаї найближчим часом посилить тиск на нафтові котирування.

Різниця цін між соєвою та соняшниковою олією продовжує зменшуватися, що робить соєву олію привабливішою за ціною. Китайські покупці більше місяця не цікавляться чорноморською соняшниковою олією, оскільки мають значні запаси. Зниження попиту з боку Азії збільшило поставки соняшникової олії на ринки Туреччини та ЄС.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 12
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shidnyj-novyj-rik-ta-padinnya-czin-na-palmovu-oliyu-posylyuyut-tysk-na-kotyruvannya-sonyashnykovoyi-oliyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати