«Шляхи солідарності»: Україна та ЄС працюють над розширенням можливостей для експорту зерна

«Шляхи солідарності»: Україна та ЄС працюють над розширенням можливостей для експорту зерна
Фото: з відкритих джерел

28 листопада, відбулась онлайн-зустріч представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства інфраструктури України, АТ «Укрзалізниця» з Генеральним директоратом Європейської комісії з питань транспорту в рамках Європейського Союзу (DG MOVE).

Основною темою обговорення стала фінансова підтримка ЄС розвитку інфраструктури, необхідна для подальшого збільшення пропускної спроможності на західних кордонах України. Зокрема, сторони розглянули можливі напрями розподілу раніше анонсованої фінансової допомоги (ЄС виділяє до 1 млрд євро), спрямованої на розвиток «Шляхів солідарності».

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський наголосив на важливості подальшого розвитку коридорів українського експорту.

У ході обговорення він підкреслив, що для забезпечення експорту через сухопутні пункти пропуску в країни ЄС та треті країни необхідно побудувати перевантажувальні термінали на західних кордонах, а також збільшити кількість вагонів європейського зразка та автотранспорту для перевезення агропродукції.

Микола Сольський подякував за підтримку ЄС та висловив сподівання у тому, що сторонам вдасться віднайти оптимальні рішення щодо ефективного використання допомоги.

Надалі партнери домовилися напрацювати спільну позицію щодо першочергових проектів, які будуть фінансуватися за підтримки Європейського Союзу.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shlyahy-solidarnosti-ukrayina-ta-yes-praczyuyut-nad-rozshyrennyam-mozhlyvostej-dlya-eksportu-zerna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати