Сінгапур і ОАЕ нарощують імпорт українського яблука

Сінгапур і ОАЕ нарощують імпорт українського яблука

Про це експертам EastFruit повідомили в Українській плодоовочевій асоціації (УПОА). Після перевірки продукції після тривалого транспортування, імпортери були настільки вражені якістю українських фруктів, що відразу ж прийняли рішення про продовження співпраці з постачальниками із України. Тому тепер головним викликом для садівників є забезпечення необхідного обсягу якісного яблука.

За оцінками УПОА, тільки в Сінгапур в сезоні-2018/19 Україна могла б експортувати понад 500 тонн яблука. Однак, швидше за все, обсяги експорту будуть значно нижчими, оскільки головним каменем спотикання України є низька потужність існуючих сортувальних ліній яблука, проблеми із закупівлею картонної тари, придатної для експорту цих фруктів і наявність яблука преміальної якості в сховищах у виробників.

Експорт яблука з України в Сінгапур став можливим завдяки системній роботі Проекту з розвитку експорту аграрної продукції України, який реалізується спільно Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) та Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) за підтримки EU4Business в партнерстві з Українською плодоовочевої асоціацією (УПОА ). У 2018 році проект спільно з УПОА організував успішні торгові місії в Сінгапур, Малайзію, Індонезію і Гонконг, а також ряд тренінгів для фермерів з виробництва, зберігання і логістики яблука, щоб воно могло успішно доставлятися на найвіддаленіші ринки збуту. Крім того, була організована досить потужна кампанія з інформування споживачів Азії про переваги української продукції.

«Ми з самого початку поставили планку дуже високо – почати поставки свіжої плодоовочевої продукції вищої якості на один з найбільш вимогливих і конкурентних ринків збуту в світі, яким є Сінгапур, тому що ми розуміли, що якщо ми зможемо системно поставляти яблуко, черешню і ягоди в Сінгапур, то ми зможемо постачати фрукти в будь-яку іншу країну світу без особливих проблем», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО і керівник проекту з розвитку експорту української аграрної продукції. – Тепер, коли ми успішно постачаємо яблуко та лохину в Сінгапур і наші садівники побачили, що це реально, а імпортери з усього світу дізналися, що Україна може постачати продукцію найвищої якості в будь-яку точку земної кулі, це відразу ж потроїло кількість запитів до нас з приводу поставок свіжої плодоовочевої продукції з України».

Варто також зазначити, що найважливішим ринком збуту для українського яблука поступово стають Об’єднані Арабські Емірати та інші країни Близького Сходу. Кількість морських контейнерів з яблуком, які відправляються в цьому напрямку, росте буквально щотижня. За прогнозами УПОА, в поточному сезоні ОАЕ імпортує більше 1 тис.тонн десертного яблука з України. У зв’язку з цим УПОА прийняла рішення провести В2В форум під назвою Fruit Trade Ukraine – Middle East з імпортерами фруктів, овочів, ягід, горіхів і продуктів переробки в цій країні 26 березня 2019 року. Це може стати новим поштовхом для розвитку поставок української свіжої плодоовочевої продукції в даний регіон.

Аналітики EastFruit відзначають, що головним постачальником яблука в ОАЕ є ПАР. Інші великі постачальники – це США, Іран, Франція, Китай, Італія, Нова Зеландія і Чилі. В останні роки активно зростав імпорт яблука в ОАЕ з Туреччини і Польщі. Щорічний обсяг імпорту яблука в ОАЕ складає близько 250-270 тис.тонн, і він має тенденцію до зростання.

Сінгапур ж імпортує яблуко, в основному з Китаю. Також великими постачальниками яблука в Сінгапур є ПАР, Нова Зеландія, Франція, США і Австралія. Щорічний обсяг імпорту яблука в Сінгапур складає близько 70-100 тис.тонн.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/sinhapur-i-oae-naroshchuyut-import-ukrayinskoho-yabluka
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати